Apie mus spaudoje

Lietuvoje išleista pirmoji išsami knyga apie plastinę chirurgiją

Lietuvoje 2009 m. išleistas pirmasis platus vadovėlis lietuvių kalba plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistams.

Vadovėlį parašė trys Kauno plastikos chirurgai: tėvas, docentas, medicinos mokslų daktaras Tarvilas Norkus ir jo didelę patirtį perėmę du sūnūs, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistai – Rytis Norkus ir Martynas Norkus.

Knygoje perteikiama autorių sukaupta neįkainojama patirtis, įgyta dirbant universitetinėse ligoninėse ir privačioje plastinės chirurgijos klinikoje bei įvairiuose pasaulio medicinos centruose matyti pasiekimai ir naujovės.

Studentams ir jau turintiems chirurgijos patirties specialistams detaliai pateikiamos žinios su nuotraukomis ir iliustracijomis apie mikrochirurgiją, audinių ekspansiją, biogeometrinę plastiką, audinių ir organų replantavimą, estetines operacijas, kurios retai aprašomos kitų chirurgijos sričių specialistams skirtuose vadovėliuose.

Vienas iš knygos autorių, Tarvilas Norkus, chirurgijos srityje dirba jau 50 metų, o pastaruosius 25-erius metus skyrė plastinei chirurgijai. Už mikrochirurginių operacijų įdiegimą Lietuvoje jis buvo apdovanotas Nacionaline premija.

„Tikimės, kad ši knygoje perteikta patirtis bus naudinga ne tik atliekantiems rekonstrukcines operacijas plastinės chirurgijos specialistams, bet ir siekiantiems kuo geresnių rezultatų šiuo metu labai populiarioje estetinėje chirurgijoje“, – sako vienas iš knygos autorių, „Estetinės chirurgijos centro“ vadovas M. Norkus.

Kauno medicinos universiteto leidykloje išleistoje knygoje naudingos informacijos ras ir ortopedai, neurologai, neurochirurgai, onkologai, veido žandikaulių, krūtinės ląstos chirurgai, ausų, nosies ir gerklės ligų chirurgai bei šių sričių būsimieji specialistai – rezidentai.