Krūtų operacijos

Grožis pagal vyrus ir moteris: kodėl krūtų operacijos tokios populiarios?

 

Specialistų teigimu, laiminga ta moteris, kuri jaučiasi patraukli, geidžiama ir mylima. Kalbama ne tik apie išorinį grožį, bet ir vidinę būseną, psichologinį komfortą. „Žmogus – sielos ir kūno dermė. Jeigu jaučiamės gerai savo kūne – esame laimingi. Moterims jaustis gražia, patrauklia – svarbiau nei vyrui, tai dalis jos savivertės“, – teigia psichoterapeutas ir seksologas Andrius Kaluginas.

Dauguma vyrų, pasak specialisto, savo grožiui skiria gerokai mažiau dėmesio, o vertindami moters išvaizdą gali net nepastebėti, kad mylimoji pasikeitė šukuoseną ar nusipirko naująsuknelę. Tiesiog ji šiandien „labai gražiai atrodo“.

Kas yra gražu?

Specialistų teigimu, visi mes skirtingi ir gražūs savaip. Tačiau statistika rodo, kad vis dažniau esame linkę keisti savo išvaizdą. Pavyzdžiui, plastinės chirurgijos paklausa per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje išaugo trigubai, o estetinių procedūrų – net penkis kartus.
Pasak Estetinės chirurgijos centro vadovo, gydytojo Martyno Norkaus – didžioji jo vadovaujamos klinikos pacienčių dalis yra moterys, o populiariausios operacijos – krūtų didinimo. Ar tikrai didelė krūtinė gražu?

„Kiekviena moteris turi individualų supratimą, kokia krūtinė yra graži ir kokios ji norėtų. Dauguma mūsų pacienčių ne tiek nori pasididinti krūtinę, kiek suteikti jai gražią formą. Dalis tuo pačiu ir šiek tiek ją pasididina, kitos – susimažina. Svarbiausia, kad moteris po operacijos jaustųsi patraukli ir graži. Visų pirma sau“, – sako M. Norkus.

Vis dėlto, kalbėdamas apie gražią krūtinę, plastikos chirurgas atskleidžia, koks yra estetinis krūtinės standartas: atstumas tarp spenelių ir kaklo duobutės 18-21 cm, areolės diametras 35 – 40 mm, spenelio pakrypimas 20 laipsnių aukštyn.

Tačiau priduria, kad supratimas, kas yra gražu, skiriasi priklausomai ir nuo visuomenės tradicijų.

„Europoje žymiai populiaresni anatominės, arba lašo, formos implantai, o JAV – apvalūs. Europoje, taip pat ir Lietuvoje, moterys labiau vertina natūralumą ir yra kuklesnės besirinkdamos krūtinės dydį lyginant su, pavyzdžiui, JAV. O Pietų Amerikoje krūtų didinimas prilygsta vizitui pas odontologą“, – pasakoja gydytojas.

Kur krypsta vyrų akys?

Vidinis grožis, protas ir kuklumas – tai vertybės, kurias dažnai merginai diegiamos nuo vaikystės. Tad kodėl šiandien moterys vis dažniau keičia savo išvaizda? Ar išvaizda, šiais jaunystės ir grožio kulto laikais, jau tapo svarbesnė nei vidinis grožis?

„Tai du neatsiejami dalykai. Idealu, kai harmoningai dera tiek vidinis, tiek ir išorinis grožis. Vis dėlto, moterims išvaizda labai svarbi, tai dalis jų tapatybės, savęs ir savo vertės suvokimo. Todėl į įgimtus fizinius netobulumus, ar į kūno pokyčius, kurie neišvengiami su amžiumi, moterys reaguoja ypač jautriai, – sako A. Kaluginas. – Šiais laikais moterims šiek tiek lengviau pasiekti savo idealą: yra sporto salės, kosmetologijos kabinetai ar estetinės chirurgijos klinikos“.

Paklaustas, kaip gražią moterį suvokia vyras, A. Kaluginas patvirtina seną, kaip pasaulis taisyklę, jog vyrai myli akimis ir patikslina, kur jos krypsta.

„Aišku, vyrams svarbu, kad moteris būtų įdomi pašnekovė, linksma ir jautri, o partnerius sietų panašūs interesai bei pomėgiai. Vis dėlto mums labai svarbus seksualumas. Tyrimais nustatyta, kad vyrai pirmiausia įvertina moters sėdmenis, krūtinę ir veidą“, – sako seksologas ir priduria, kad moters grožį vyras suvokia kaip visumą. „Vyrai nemato atskirų detalių: gražios blakstienos, ryškesnis makiažas ar nauja šukuosena – jis vertina visumą. Todėl nenustebkite, jeigu grįžus iš kirpyklos vyras nepastebės jūsų naujos šukuosenos, bet pasakys, kad jūs šiandien labai gražiai atrodote“.

Ar vyrams reikia didelės krūtinės?

Jeigu jiems reikėtų – jie ją pasididintų, juokauja pašnekovai. Krūtinės formą, dydį koreguojasi moterys. Joms labai svarbu turėti gražią krūtinę ir jaustis patraukliomis, seksualiomis.

„Jeigu su ausų ar nosies forma dažna susigyvena, tai krūtinė moteriai itin opi tema: gražios krūtys moteriai siejasi su moteriškumu ir patrauklumu vyrams“, – sako seksologas.

Estetinės chirurgijos centro vadovas M. Norkus priduria, kad sprendimą dėl plastinės operacijos turėtų priimti moteris ir tik ji.

„Prieš operaciją labai daug kalbamės su pacientėmis. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad priežastis, dėl kurios ryžtamasi operacijai, yra noras patenkinti vyro įgeidį – diskutuojame, ar tikrai jai verta darytis operaciją. Tai turi būti laisvas, niekieno neprimestas pačios moters noras pakeisti krūtų formą. Jeigu ji mano, kad jausis moteriškesnė, jaunatviškesnė, tuomet gali ir pagalvoti apie operaciją“, – sako M. Norkus.

Gydytojo rekomendacijos

Jeigu tiek vyrams, tiek moterims tokia svarbi graži krūtinė – kada gi geriausia darytis operaciją ir nuo ko pradėti? Estetinės chirurgijos centro gydytojo teigimu, geriausia tokią operaciją atlikti moteriai, kuri jau yra gimdžiusi ir maitinusi krūtimi, nes tada galima pasiekti natūraliausią rezultatą. Visais atvejais – būtina konsultacija su specialistu.

Estetinės chirurgijos centro vadovas, gydytojas Martynas Norkus „Dažniausiai mūsų pacientės yra jaunos, 27–35 metų moterys, mamos. Aišku, kartais operuoju ir 18–20 metų merginas dėl krūties vystymosi defektų arba tuomet, kai maža krūtinė sukelia didelį psichologinį diskomfortą. Yra gerokai vyresnių pacienčių – moteris, kad ir kokio amžiaus, visada nori būti graži“, – sako M. Norkus.

Gydytojo teigimu, pasiryžusi plastinei operacijai, moteris turėtų apsispręsti ir dėl krūtinės dydžio: ar ji norėtų natūralesnio rezultato su anatominiais implantais, ar siekia labiau pabrėžti krūtų dydį su apvaliais.

„Pacientei būtina suvokti, kad operacijos rezultatas ir krūtų dydis planuojamas ilgam laikotarpiui, tad derėtų nepersistengti renkantis kuo didesnius implantus, – sako M.Norkus ir paklaustas, ar tiesa, kad po dešimties metų reikės keisti implantus, atsako. – Taip rekomenduojama. Tačiau kiekvienas atvejis individualus. Savo pacientes prižiūrime bei stebime – jeigu nėra jokių pakitimų, implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą“.

Plastinės chirurgijos specialistas dar kartą patikina, kad krūtų implantai netrukdo nei planuojant vaikelį, nei gimdant ar maitinant krūtimi. Juolab sportuojant ar keliaujant. Svarbu nuolat profilaktiškai tikrintis, kaip ir kiekvienai moteriai: jaunesnėms atlikti echoskopijos tyrumus, o vyresnio amžiaus – mamografijos. Prieš tyrimus tik būtina perspėti gydytoją, kad jis nepažeistų implantų atlikdamas punkciją ar mamografiją.

Baigdamas pokalbį, Estetinės chirurgijos centro vadovas pabrėžė, kad moteris turi mylėti save tokią, kokia yra, ir nesistengti besąlygiškai paklusti viešumoje peršamam grožio standartui. O jeigu yra didelis noras ir realūs lūkesčiai, tada plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas padės juos įgyvendinti.

Jeigu turite klausimų ar norite pasitarti – Estetinės chirurgijos centro gydytojas Martynas Norkus konsultuoja Kaune. Skambinkite ir registruokitės telefonu (37) 46 00 99. Daugiau informacijos http://www.plastine.kokosas.lt