Plastinės chirurgijos „mados“

Plastinės chirurgijos „mados“: lietuvaitės nori didesnių krūtų ir braziliškų užpakaliukų

 

Plastinė chirurgija – pastaraisiais dešimtmečiais itin išpopuliarėjusi ir ištobulėjusi medicinos sritis. Silikoniniais implantais moters krūtinė pirmą kartą buvo padidinta vos prieš 51metus, o šiandien šia paslauga visame pasaulyje kasdien pasinaudoja šimtai moterų.

Tiesa, plastikos chirurgai ne vien didina krūtines, į raukšles leidžia botuliną ir „skaptuoja“ nedailias nosis, bet ir padeda pacientams atkurti išvaizdą po įvairių traumų, susigrąžinti dėl įvairių priežasčių prarastas organizmo funkcijas.

Apie tai, kokios tendencijos ir „mados“ pastaruoju metu vyrauja estetinės chirurgijos srityje ir ko dažniausiai pageidauja į kūno skulptoriais vadinamų medikų kabinetus užsukę pacientai, portalui Balsas.lt sutiko papasakoti Estetinės chirurgijos centro vadovas, gydytojas Martynas Norkus.

– Ar pastebite tendencijų, kad kurios nors plastinės procedūros pastaruoju metu populiarėja, o kitos darosi vis mažiau populiarios?

– Kad kažkurių operacijų ženkliai mažėtų, nesu pastebėjęs, o populiariausios išlieka tos pačios: tai krūtų didinimas, riebalų nusiurbimas, pilvo plastika, vokų plastika, krūtų mažinimas. Jas taip pat vejasi ir intymios srities moterų operacijos bei vis populiarėjantis riebalinio audinio persodinimas į veidą, krūtis, sėdmenis ar kitas kūno sritis. Ypač džiugina tos operacijos, kuriomis galima ne tik kurti grožį, bet ir palengvinti žmonėms funkcinę gyvenimo pusę, pavyzdžiui krūtų mažinimas ar pakėlimas, pilvo plastika.

– Kaip vieną iš populiariausių operacijų paminėjote krūtų didinimą. Kokio dydžio krūtinės klientės pageidauja dažniausiai? Gal anksčiau norėjo didesnių, o dabar jau mažesnių ar atvirkščiai?

– Paprastai pagal tai, kokie pacientės lūkesčiai, tokį gydytoją ji ir pasirenka. Kitaip tariant, pasirinkdama tam tikrą gydytoją pacientė jau žino, koks yra jo braižas ir gali numanyti, kokį rezultatą gydytojas galėtų pasiūlyti. Mano praktikoje dažniausiai pacientės pageidauja C dydžio, o jei nori labai didelės krūtinės, kartais netgi atsisakau operuoti pacientę. Stengiuosi nepersistengti ir sukurti natūralų ir ilgalaikį rezultatą. O pokyčio laike ypatingo nematau – gal tik truputėlį padidėjo per paskutinius metus. Jei pacientės anksčiau norėjo B /C dydžio, tai dabar daugiausia C, o kartais ir D.

– Taigi, po truputį vis drąsiau didinasi?

– Taip. Ir apskritai pati paslauga labai pasikeitė. Krūtų didinimas – dažniausiai atliekama operacija tiek mūsų klinikoje, tiek, manau, ir kitose Lietuvos klinikose. Pacientės, besidominčios šia operacija labai sofistikuotos, randa daug informacijos ne tik užsienio, bet ir lietuviškuose svetainėse, tad drąsiai reiškia savo mintis ir lūkesčius.

– Iš medicininės pusės, kuri operacija yra sudėtingesnė – padidinti krūtinę ar ją sumažinti?

– Labai įdomus klausimas. Ir viena, ir kita operacija turi daug niuansų, tad lyginti sudėtinga. Pagal operacijos trukmę ir apimtį, gerokai didesnė yra krūtų mažinimo operacija. O kuri lengvesnė ar sunkesnė, labai sunku pasakyti: galbūt galima sakyti, kad lengvesnė yra ta operacija, kurios estetišką rezultatą lengviau pasiekti. Pacientės sveikimo požiūriu lengvesnė paprastai būna krūtų mažinimo operacija.

– Ar sulaukiate pacienčių, kurios norėtų išsiimti ar pasikeisti krūtų implantus ir jei taip, dėl kokių priežasčių?

– Per visą savo darbo praktiką tokių pavyzdžių turėjau vos keletą ir labai dėl to džiaugiuosi. Tai rodo, kad ir pats žmogus, ir gydytojas skyrė pakankamai laiko išsiaiškinti operacijos lūkesčiams, nebuvo priimtas skubotos ir klaidingos sprendimas. Yra buvę, kad po pirmos operacijos praėjus kažkiek laiko, metams ar keleriems, moteris nori dar truputį pasididinti krūtinę – bet, kaip jau ir minėjau, žymiai daugiau privalumų yra nepersistengiant su dydžiu. Paprastai pacientės geriau pasvarsčiusios su tuo taip pat sutinka.

– Kalbant apie injekcijas ir botuliną, viena Lietuvos scenos žvaigždė, neseniai pasidariusi procedūrą, pasakė, kad dabar visos tai darosi – visos pasididina lūpas, leidžiasi botuliną. Ar pastebite, kad ši procedūra būtų ypač išpopuliarėjusi?

– Ši procedūra visada buvo labai populiari. Jei vertintume, tarkim, pastaruosius trejus metus, mes jokio skirtumo nepastebėjome. Maždaug tada pasiekusi didžiausią savo populiarumą, ji tame pačiame lygyje ir laikosi. Tai yra dažna ir populiari paslauga, bet tikrai visi jos nesidaro. Turėjau keletą pacienčių, kurios atėjusios sakydavo, kad reikia ir man pasidaryti procedūrą, nes draugės jau porą metų leidžiasi botulino injekcijas . Bet juk rodiklis yra ne aplinka, o odos būklė. Be to, tai yra medicininė paslauga – nors ir nesudėtinga, ji neturėtų būti prilyginama paprastam prekės įsigijimui. Neetiška pacientui daryti procedūras, kurių jam reikia tik dėl „mados“.

Visą straipsnį galite skaityti čia