Plastinės operacijos

Informacija žiniasklaidai

2010 m. liepos 7 d., trečiadienis

Plastinės operacijos gali padėti susigrąžinti pasitikėjimą savimi

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Martyno Norkaus, praradę pasitikėjimą savimi žmonės pagalbos dažnai kreipiasi ir į plastikos chirurgus.

„Visada stengiuosi įsigilinti į besikreipiančio žmogaus problemą ir įvertinti, ar užteks operacijos rezultato, kad jis būtų patenkintas savimi. Kartais paciento įvardinta problema turi būti sprendžiama kartu su psichologu, nes jos negali išspręsti jokia plastinė operacija“, – sako „Estetinės chirurgijos centro“ vadovas M. Norkus.

Tačiau gydytojas pabrėžia, kad pasitikėjimas savimi nebūtinai priklauso nuo išvaizdos.

„Tikriausiai visi pažįstame žmonių, kuriems nėra svarbu tobulos kūno linijos. Priešingai, išskirtinis žmogaus bruožas gali tapti jo savitumo ženklu. Aplinkinių požiūris labai priklauso nuo to, kaip mes patys vertiname savo išvaizdą“, – savo patirtimi dalijosi M. Norkus.

Chirurgas mano, kad kai kuriems žmonėms atgauti pasitikėjimą savimi padeda tik tam tikrų estetinių išvaizdos trūkumų pašalinimas.

„Manau, kad šypsena žmogaus veide greičiausiai pasako, ar operacijos rezultatas buvo tai, ko jam trūko, kad jaustųsi laimingas. Labai džiaugiuosi, kad kasdien klinikoje matau daug besišypsančių veidų. Man, kaip gydytojui, tai yra didžiausias įvertinimas“, – teigia specialistas.