Riebalų nusiurbimas

Apvalėjančioms kūno linijoms – riebalų nusiurbimas

 

Plastikos chirurgas Martynas Norkus teigia, kad dažna moteris, o ir neretas vyras ryžtasi riebalų nusiurbimo operacijai. Juk mitybos reguliavimas, ar varginančios treniruotės reikalauja daug laiko sąnaudų ir ne visada būna veiksmingi, o riebalų nusiurbimo operacijos, trunkančios vieną – kelias valandas, rezultatais galima džiaugtis daug greičiau. Nepaisant to, ši operacija išlieka kontraversiška – „Ar rezultatai tikrai akivaizdūs?“, „Ar negrįš nusiurbti riebalai?“. Estetinės chirurgijos centro vadovas Martynas Norkus bando paneigti klaidingai susiformavusias „tiesas“ apie vieną populiariausių plastinių operacijų.

Ar tiesa, kad nusiurbti riebalai atauga? 
– Riebalų nusiurbimo metu, riebalų ląstelės yra pašalinamos iš probleminės kūno srities. Praėjus ankstyvajam pooperaciniam laikotarpiui stebimi akivaizdūs rezultatai. Jeigu laikomasi sveikos gyvensenos principų ir fizinio aktyvumo riebalai tikrai neatauga. Jeigu vartojamas vos didesnis dienos kilokalorijų kiekis riebalinės ląstelės negrįžta, tačiau vis dar esančios ląstelės gali padidėti. Jei žmogaus kūno svoris padidėja bent 10% riebalinių ląstelių pradeda daugėti tiek nusiurbtose vietose, tiek ir kitose. Tačiau mano praktika rodo, kad pacientai po riebalų nusiurbimo operacijų, įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, atsiranda stimulas visapusiškai rūpintis savo kūnu ir jo kontūrais.

Ar riebalų nusiurbimas tinkamas kovai su nutukimu?
– Nepaisant to, kad labai didelės apimties riebalų nusiurbimas (operacijos metu nusiurbiamų riebalų kiekis neturėtų viršyti 4 litrų) yra pavojingas organizmo gyvybiniams procesams, vien riebalų nusiurbimas be subalansuotos dietos ir sporto neduos pageidaujamų rezultatų. Riebalų nusiurbimo operacija tinkama tiems žmonėms, kuriuos vargina lokalizuotos riebalų sankaupos – pasmakrės, žastų, juosmens, sėdmenų, kojų, o tiek, kurie peržengia KMI 30 balų ribą, turėtų kreiptis į nutukimo gydymo specialistus.

Ar riebalų nusiurbimas panaikina celiulitą?
– Riebalų nusiurbimo operacijos metu, riebalai pašalinami iš gilesnio poodinio riebalų sluoksnio, o celiulitas formuojasi odos paviršiuje. Be to, riebalų nusiurbimo operacijos metu pašalinamos riebalinės ląstelės, tačiau operacija visiškai neįtakoja organizme vykstančių procesų – nepagerina mikrocirkuliacijos ir limfos atitekėjimo į riebalinį sluoksnį, o tai – pagrindiniai celiulito formavimosi veiksniai. Į šį klausimą atsakymas būtų – nepanaikina. 

Ar nusiurbus riebalus oda nelieka „laisva“, suglebusi?
– Riebalų nusiurbimo operacijos rezultatai priklauso nuo odos elastingumo, nusiurbiamo riebalų kiekio, probleminės srities ir plastikos chirurgo kompetencijos. Operacijos metu labai svarbu tolygiai nusiurbti riebalus, kad nesusidarytų nelygūs kontūrai, taip pat po operacijos kai kuriais atvejais būtina nešioti kompresinę aprangą. Jei prieš operaciją buvo „laisvos“ odos, riebalų nusiurbimo operacija tikrai nepadės jai susitraukti. Ne kartą esu perspėjęs pacientes, kad, nusiurbus didelį kiekį riebalinio audinio nuo pilvo srities, gali prireikti ir pilvo plastikos operacijos – laisvos odos pertekliaus pašalinimo. 

Ar chirurginis riebalų nusiurbimas jau praeitis?
– tikrai ne. Nors pastaraisiais metais atsirado riebalų nusiurbimas lazeriu, chirurginis (vakuuminis) riebalų nusiurbimas išlieka populiariausias ir labai efektyvus dėl galimai didesnio riebalinio audinio kiekio pašalinimo. Visi gydymo metodai yra geri ir didžiausią skirtumą sudaro ne operacijos metodas, o gydytojo kompetencija.

Straipsniu dalinosi:

http://gyvenimas.delfi.lt/grozis_ir_sveikata/penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima.d?id=59534501

http://www.balsas.lt/naujiena/620495/penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima

http://vz.lt/Default.aspx?PublicationId=cde80896-7fdf-4a79-9f3a-f4da0f5a4d8e

http://www.kaunoaleja.lt/?action=news&news_id=34095

http://www.verslosavaite.lt/index.php/Penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima.html

http://www.valstybe.com/naujiena/penki_populiariausi_mitai_apie_riebalu_nusiurbima/17922

http://www.elta.lt/pranesimai.php

http://promoservice.lt/news/463/19/Penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima.html

http://www.dienosnaujienos.lt/487932-penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima

http://infodiena.lt/Penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima-785005rss.html

http://www.mak.lt/19854/penki-populiariausi-mitai-apie-riebalu-nusiurbima/

http://juju.lt/?paieska=LVMH%20vadovas