Adenoidų šalinimas

Adenoidai – tai limfoidinio audinio sankaupa nosiaryklėje. Limfoidinis audinys atlieka apsauginio barjero funkciją nuo įkvepiamų išorinių veiksnių. Tačiau, dėl įvairių priežasčių, gali atsirasti šio audinio hipertrofija (peraugimas), dažniausiai pasitaiko vaikams 3 – 10 m. amžiuje. Vaikui augant, limfoidinio audinio mažėja, o brendimo laikotarpyje išnyksta. Suaugusiems dažniausiai adenoidų hipertrofijos (peraugimo) nepasitaiko.

Kada įtariama adenoidų hipertrofija (peraugimas) ir kuo tai pasireiškia vaikui?

1. Sunkiai kvėpuoja pro nosį (net ir nesloguojant)

2. Dažnos slogos

3. Miegant ar dienos metu būna išsižiojęs, knarkia

4. Kartojasi ausų uždegimas

 adenoidai

Diagnostika ir gydymas

Vaiką turi apžiūrėti ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) specialistas ir patvirtinti diagnozę. Adenoidai šalinami chirurginiu būdu – atliekama adenoidektomija/ adenoidotomija (adenoidų pašalinimas). Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Gydytojas tėveliams paaiškina operacinio gydymo taktiką ir galimas komplikacijas.

Po operacijos vaikas praleidžia klinikoje keletą valandų ir, įvertinus bendrą būklę bei savijautą, išrašomas į namus. Svarbu pooperacinis režimas ir dieta, kurią išsamiai paaiškina gydytojas. Esant reikalui, pooperacinis laikas klinikoje gali būti prailgintas.

Vaikų amžiuje pasikartojančios pūlingos anginos (tonzilitai) ateityje gali būti kitų lėtinių ligų, tokių kaip širdies reumatas, sąnarių ir inkstų uždegimas, priežastis. Todėl, jei vaikas ar suaugęs serga pūlingomis anginomis (tonzilitais) daugiau kaip 4k. per metus, antibiotikų vartojimas nepadeda, būtina kreiptis į LOR gydytoją dėl diagnozės patvirtinimo ir gydymo taktikos. Dažniausiai esant tokiai situacijai rekomenduojamas chirurginis gydymas – tonzilių pašalinimas (tonzilektomija). Operacija atliekama bendrinėje nejautroje (narkozėje). Apie operacijos metodiką ir galimas komplikacijas išsamiai paaiškina, bei į rūpimus klausimus atsako gydantis LOR gydytojas.

Estetinės chirurgijos centre atliekamos ne tik plastinės, bet ir kitų chirurgijos sričių operacijos bei medicininės paslaugos kaip pavyzdžiui:

Jei mūsų svetainėje neradote informacijos apie Jus dominančią operaciją, susisiekite su mumis, ir mes atsakysime apie Jūsų pageidaujamos operacijos galimybes mūsų klinikoje arba rekomenduosime patikimus specialistus.

Ieškokime sprendimo kartu!

Estetinės chirurgijos centras didžiuojasi turėdamas stiprią otorinolaringologų komandą, kuri efektyviai ir greitai sugeba spręsti visus ausų, nosies, gerklės klausimus ir pasiūlyti tinkamiausią ambulatorinį ar chirurginį gydymą.

Specialistai:

Giedrius Gylys

Gyd. Giedrius Gylys

Balsevicius Tomas

Gyd. Tomas Balsevičius

Klinikoje naudojamas naujas ir modernus otomikroskopas itin tiksliam ligų diagnozavimui ir išsamiems tyrimams.

Otomikroskopo pagalba gydytojas gali išsamiau nei įprastos apžiūros metu ištirti ausies kanalą ir būgnelį, bei tiksliau diagnozuoti išorinės ir vidinės ausies ligas.

Otomikroskopas padeda gydytojui aptikti sunkiau pastebimas vidurinės ausies problemas. Šis prietaisas  matomą vaizdą padidina daugybę kartų, todėl galima tikslesnė paciento apžiūra. Otomikroskopo pagalba tiksliau diagnozuojami polipai, granuliomos, vidurinės ausies gleivinės būklės pakitimai, bei klausos kauliukų būklė esant kiauram būgneliui.

Šio prietaiso pagalba galima išsamiau apžiūrėti sunkiau matomas ausies sritis, tokias kaip: būgnelio sinusas, veidinė dauba (kišenė), viršlandinė kišenės dalis.

Otomikroskopo pagalba galima tiksliau įvertinti klausos kaulelių būklę. Taip pat patogiau paimti tepinėlį, siekiant išsiaiškinti dėl antibiotinio gydymo tikslingumo (tai ypač aktualu, kai pacientai maži vaikai). Šio prietaiso pagalba galimas  kruopštesnis apnašų šalinimas  bei ausies valymas.

Plačiau apie vaikų ausų uždegimą (otitą) ir otomikroskopo reikšmę jo diagnostikai skaitykite čia.

IMG_8593 IMG_8606

Nenorite laukti ilgose eilėse, bet norite patekti pas patyrusius specialistus ?

Geriausi chirurgijos specialistai, įgiję didelę operacijų patirtį Kauno Medicinos Universitetinėse Klinikose ir užsienio ligoninėse, suteiks aukščiausio lygio dienos chirurgijos paslaugas pacientui palankiomis kainomis, naujausia įranga aprūpintame ir SAM akredituotame Estetinės chirurgijos centre.

Mūsų šiltas ir profesionalus kolektyvas laukia Jūsų. 


Kas yra dienos chirurgija?

Dabar, naudodamiesi dienos chirurgijos paslauga, pacientai turi galimybę tą pačią dieną po operacijos tęsti tolimesnį gydymąsi namuose. Sugrįžusius namo po operacijos, esant reikalui, Jus galės prižiūrėti artimieji, kurie gaus iš gydančio gydytojo reikalingas rekomendacijas bei kitą reikalingą pagalbą.

Ar tai yra saugu?

Didžiuliai pokyčiai ir pasiekimai atliekant anesteziją bei taikant naujas, ištobulintas chirurgines technikas medicinos srityje leido pacientams pasijusti taip pat saugiai, kaip ir gydantis poliklinikoje. Per pastaruosius dvidešimt metų įvairiose klinikose atlikta tūkstančiai sėkmingų dienos chirurgijos operacijų.

Kokia nauda man, kaip pacientui?

Operacijos yra suplanuojamos bei atliekamos žymiai greičiau: nereikia laukti ilgose eilėse, taip pat sumažėja tikimybė, kad Jūsų operacija bus atšaukta. Daugybė pacientų, kaip vieną esminių privalumų nurodo galimybę sveikti su savo artimaisiais namuose, kuo mažiau laiko praleidžiant gydymo įstaigoje. Be to dienos chirurgijos paslauga dažnai leidžia pacientams šiek tiek anksčiau grįžti į darbą – Jūsų kasdieninė veikla, vaikų priežiūra ir pan. yra mažiau suvaržoma.

Ar aš galėčiau būti dienos chirurgijos pacientas?

Pirmiausia tai priklauso nuo to, kokios operacijos Jums reikia. Dabar vis dažniau atliekamoms procedūroms ar operacijoms užtenka tik vienos dienos pooperacinės slaugos. Prieš planuojamą dienos chirurgijos operaciją, reikalingas išsamus Jūsų bendros sveikatos būklės tyrimas.

Kokie tyrimai reikalingi dienos chirurgijos pacientui?

1. bendras kraujo tyrimas
2. šlapimo tyrimas
3. kraujo krešėjimo tyrimas
4. gliukozės kiekis kraujyje
5. elektrokardiograma

Jei operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą (narkozę), gydytojas anesteziologas-reanimatologas apžiūri pacientą, įvertina nurodytus duomenis. Atskirais atvejais, Jūsų saugumui užtikrinti, gydytojas gali paskirti papildomus tyrimus.

Kas vyksta po dienos chirurgijos procedūros?

Jūs nebūsite išleistas namo tą pačią dieną, kol gydytojas neįsitikins, jog tai padaryti yra visiškai saugu ir tai nepakenks Jūsų sveikatai. Kartais dėl įvairių medicininių priežasčių tik labai nedidelei pacientų grupei tenka praleisti naktį klinikoje.

Jūs taip pat turite suplanuoti kelionę po operacijos namo – Jus turės parvežti Jūsų artimieji, nes greičiausiai negalėsite vairuoti. Kada vėl galėsite vairuoti Jums patars Jūsų gydytojas. Įprastai pacientai neturėtų vairuoti apie dvi dienas po atliktos operacijos taikant bendrąją, o kartais ir vietinę nejautrą.

Kaip elgtis namuose?

Lygiai taip pat, kaip ir pasiliekant klinikoje. Jūsų sveikimas po operacijos namuose gali užtrukti keletą dienų. Atsižvelgiant į operacijos sudėtingumą, Jums ir Jūsų slaugytojui (artimajam) bus patarta, kaip elgtis būnant namuose.

Daugiau informacijos rasite DUK skiltyje.