Akušerija-ginekologija

Lytinės lūpos atlieka labai svarbią erotinę ir seksualinio patrauklumo funkciją. Moters fiziologija sukurta taip, kad mažąsias lytines lūpas dengia didžiosios. Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl smarkiai padidėjusių mažųjų lytinių lūpų, jos tampa nepridengtos didžiųjų lytinių lūpų. Nemažai moterų jaučia diskomfortą dėl savo išorinių lytinių organų (mažųjų ar didžiųjų lytinių lūpų, tarpvietės, makšties) dydžio. Jaučiamas skausmas lytinio akto metu, blogesnė lubrikacija. Moteris jaučiasi nepatraukli ir nesaugi. Per didelės lytinės lūpos kenkia ne tik lytinio gyvenimo kokybei, bet kai kurioms moterims trukdo vaikščioti, sportuoti, važinėti dviračiu, neestetiškai atrodo dėvint bikini. Neretai tai sukelia ir higienos problemų, nes sunkiau tokius lytinius organus prižiūrėti.

Šia intymia tema ne visos išdrįsta kalbėti su artimaisiais ar kreiptis į ginekologą. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas gali padėti pakonsultuodamas ir pasiūlydamas geriausią sprendimą.

Mažųjų lytinių lūpų plastika atliekama esant per didelėms, asimetriškoms ar po gimdymo traumos blogai sugijusioms lytinėms lūpoms. Per operaciją pašalinamas lytinės lūpos perteklius ar, atnaujinus netaisyklingai po gimdymo sugijusios lytinės lūpos kraštus, iš naujo suformuojamos norimo dydžio, moteriai patrauklesnės mažosios lytinės lūpos.

Operacija atliekama bendrinėje arba regioninėje (spinalinėje, epidurinėje) nejautroje. Operacijos metu naudojami tirpstantys siūlai, todėl nereikia pakartotinai atvykti siūlų ištraukimui. Po šios operacijos į namus išleidžiama tą pačią dieną arba, pacientei pageidaujant, galima pasilikti nakčiai prižiūrint budinčiam personalui. Po operacijos tikėtinos mėlynės, patinimas ir kiti nemalonūs pojūčiai, kuriuos galima sumažinti šaldant lytines lūpas ir geriant gydytojo paskirtus vaistus. Šie pooperaciniai reiškiniai išnyksta per 1-2 savaites.

Galimos komplikacijos – pooperacinis kraujavimas, stiprus skausmas, infekcija, ilgesnis žaizdos gijimas, randėjimas – yra retos ir dažniausiai pasitaiko, jei nesilaikoma pooperacinio režimo. Lytinės lūpos po operacijos susiformuoja tik po kelių mėnesių ir gali būti nežymiai asimetriškos.

Po mažųjų lytinių lūpų plastikos į darbą galima grįžti po dviejų dienų, tačiau aktyvią fizinę veiklą būtina riboti. Lytinius santykius galima atnaujinti praėjus 4-6 savaitėms po operacijos.

Klinikoje naudojamas naujas operacijos metodas, kuriuo pakeičiamas mažųjų lytinių lūpų kontūras, forma ir dydis nepaliekant matomo ir jaučiamo rando išoriniame mažųjų lytinių lūpų krašte. Be to, išsaugomas mažųjų lytinių lūpų jautrumas, pigmentacija. Pacientės gali džiaugtis puikiu estetiniu ir funkciniu rezultatu, kuris moterims ir merginoms šioje kūno vietoje yra labai svarbus.