Kraujagyslių chirurgija

Varikozine vena vadinama vena, kuri yra patologiškai vingiuota, su išsiplėtusiom sienelėm ir dažnai su vožtuvų nesandarumo požymiais. Tai sąlygoja paviršinių venų nepakankamumą, dėl kurio atsiranda išsipūtę venų mazgai šlaunyje ir blauzdoje bei odos hiperpigmentacija (oda paruduoja, paraudonuoja, atsiranda baltos odos dėmės). Paviršinių venų varikozinė liga gali ir nesukelti jokių simptomų, išskyrus kosmetinį defektą, bet dažnai kartu būna kojų sunkumas, skausmas, niežėjimas, kojų tinimo pojūtis ir kojų nuovargis.

Jei konservatyvus gydymas nėra efektyvus, tada rekomenduojama operacija – varicektomija. Šios operacijos tikslas yra pašalinti varikoziškai išsiplėtusias paviršines venas, kurios trikdo giliųjų venų funkcionavimą dėl jose didėjančio veninio kraujo spaudimo ir besivystančio perforuojančių venų vožtuvų nesandarumo.

Po anestezijos, ligonio operuojama koja dezinfekuojama antiseptiniu tirpalu. Atliekamas 2 cm odos pjūvis kirkšnies raukšlės ar pakinklio srityje. Išpreparuojama paviršinės venos įtekėjimo sritis į giliąją veną. Paviršinės venos kamienas šlaunyje pašalinamas į jį įvedus zondą. Smulkios išsiplėtusios venos pašalinamos per atskirus 2-3 mm pjūvelius. Operacijos pabaigoje ant kojos užmaunama medicininė kompresinė kojinė.

Po operacijos ligoniui 1 mėn. rekomenduojama nešioti kompresinę kojinę bei vartoti venų toną gerinančius vaistus.

Konsultuoja ir operuoja angiochirurgas Tadas Danilevičius