Krūtų echoskopija

Krūtys visuomet buvo laikomos moteriškumo simboliu. Tai patvirtina ir pasaulinė plastinių operacijų statistika (krūtų operacijos vienos populiariausių), ir menas, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas moteriškumo išryškinimui apnuoginant krūtis, ir visa grožio industrija.

Tačiau kiekvienos moters svajonė yra ne tik gražios bet ir sveikos krūtys. kasmet pasaulyje daugiau nei milijonas moterų suserga krūties vėžiu, todėl profilaktiniai tyrimai būtini net ir neįtariant rimtų susirgimų.

Svarbu žinoti, kad krūties vėžys dažniausiai nesukelia jokio skausmo ar kitų nemalonių pojūčių. Pagrindinė didelio sergamumo priežastis yra ta, kad piktybiniai krūtų navikai diagnozuojami per vėlai, vėžiui jau pasiekus III ar IV stadiją. Todėl net ir gerai besijausdama ir negalėdama sau pritaikyti jokių galimų rizikos veiksnių, turėtumėte reguliariai atlikti medicininius krūtų tyrimus.

Pirmiausia reikėtų atliktų krūtų savityrą, kuri rekomenduojama jau nuo 20 metų. Tai nėra labai patikimas būdas nustatyti susirgimus, tačiau reguliarus savęs apžiūrėjimas yra vienintelis būdas pajausti, kaip krūtis čiuopiasi natūraliai ir anksti pajausti pasikeitimus.

Krūtų echoskopijos tyrimai tikslingi plačiajai moterų amžiaus grupei 25-45 metų.

Šio tyrimo metu galima:

  • surasti mazgelius, cistas, įvertinti krūties audinio būklę;
  • diagnozuoti auglius, trauminius, uždegiminius pokyčius;
  • matyti skirtumus tarp gerybinių ir piktybinių darinių;
  • įvertinti punkcijos rizikingumą dėl galimo kraujavimo.

Krūtų echoskopijos tyrimas:

  • yra visiškai saugus, nenaudojami rentgeno spinduliai;
  • neskausmingas ir neinvazinis;
  • nereikia specialaus pasiruošimo;
  • rezultatai gaunami iškart.

Šis tyrimas tinkamas nėščiosioms ir moterims, turinčioms krūtų implantus.

Krūtų echoskopija atliekama naudojant aukšto dažnio bangas, kurios atsimušdamos nuo skirtingų krūties audinių, kompiuterio ekrane sukuria darinio kontūrus.

Krūtų echoskopiją atlikti dažnai rekomenduojama prieš krūtų operacijas, ypač pacientėms jaunesnėms nei 40 metų. Tyrimo rezultatai tiksliausi atliekant jį po menstruacijų ir pageidautina, kad būtų ne senesnis nei pusės metų operacijos dieną. Po operacijos tyrimą patartina kartoti vieną kartą metuose.

Apie savo sveikatą pagalvokite ne tada, kai akis užkliūva už antraštės apie krūtų susirgimų statistiką, ar Rožinio kaspino iniciatyvą – bet dabar!

Klinikoje konsultuoja ir krūtų echoskopijos tyrimus atlieka mamologė, krūtų chirurgė Daiva Čepulienė