Ambulatorinis gydymas

VIDURINĖS AUSIES UŽDEGIMAS

Simptomai: skausmas, ausų užgulimas, pablogėjusi klausa, pūliavimas ar kraujavimas iš ausies.

Kuomet kūdikis serga ausų uždegimu (otitu), jis gali tapti neramus, verkia, blogiau valgo ir miega. Paprastai šeimos gydytojai ar pediatrai diagnozuoja šią ligą, o esant reikalui – siunčia LOR specialistui diagnozės patikslinimui ir gydymui. Vaikams ausų uždegimas dažnai susijęs su sloga, adenoidų peraugimu. Sergamumas padidėja kuomet vaikas pradeda lankyti darželį ar mokyklą. Gydymas priklauso nuo ausies būklės, kurią įvertina gydytojas. Suaugusiųjų otitai neretai pasitaiko sergant peršalimo ligomis, po kelionių lėktuvu, nardymo.

SINUSITAS

Simptomai: sloga, sunkus kvėpavimas nosimi, nosies užgulimas, kraujavimas, skausmas ar spaudimo jausmas aplink akis, kaktoje ar žando srityje.

Sinusitas dažniausiai pasireiškia galvos, veido skausmu, veržimo jausmu aplink akis ar nosį, karščiavimu. Svarbu yra išskyros iš nosies (pūlinga sloga). Gydymas paskiriamas racionaliai ir apgalvotai, priklausomai nuo simptomų, kraujo tyrimų ir klinikinio vaizdo nosyje.

Dažnos slogos ir pasikartojantys sinusitai gali būti iškrypusios nosies pertvaros ar alergijos požymiai.


KRAUJAVIMAS IŠ NOSIES

Kraujavimas iš nosies atsiranda dėl nosies traumos, sausos nosies gleivinės (ypač prasidėjus šildymo sezonui), padidinto kraujospūdžio, trapios (silpnos) kraujagyslių sienelės, vartojant kraują skystinančius vaistus ir kt. Kraujavimą stabdo ir gydymą skiria LOR gydytojas.

BALSO UŽKIMIMAS

Balso užkimimas gali būti gerklų lėtinės gerybinės/piktybinės ligos požymis. Rūkymas ir alkoholio vartojimas turi įtakos gerklų vėžio išsivystymui.Todėl būtina kreiptis į LOR gydytoją, jei balso užkimimas išlieka 3 mėnesius ir ilgiau.

 Tai tik keletas problemų, kuriomis skundžiasi mūsų pacientai. Jei turite kitų nusiskundimų, mūsų specialistai padės Jums jas išspręsti.