Bendri klausimai

Kiek laiko praėjus po traumos galima daryti pakartotinę nosies operaciją? 
Po nosies traumos su kaulų lūžiu bei nosies pertvaros sužalojimu korekcinė operacija paprastai atliekama praėjus 6 mėnesiams po traumos. Tuomet jau būna praėjęs audinių patinimas, sumažėja galimos infekcijos rizika.

Kada po skrandžio mažinimo operacijos galima atlikti odos pertekliaus šalinimo operaciją? 
Kai po skrandžio mažinimo operacijos netenkamas svoris ir sumažėjęs svoris metus nesvyruoja, galima atlikti odos pertekliaus šalinimo operacijas. Šios operacijos yra įvairios, priklausomai nuo to, kurioje kūno vietoje yra odos perteklius. Dažniausiai tai būna pilvo sritis (tuomet atliekama pilvo plastikos operacija), pilvo ir nugaros sritys (cirkuliari kūno plastika), šlaunys (šlaunų patempimas) ir pan.

Kokio amžiaus vaikams rekomenduojama daryti ausų formos korekcijas?
Vaikams ausų korekcinės operacijos yra daromos nuo 6 metų amžiaus, nes šiame amžiuje vaikai turi 85% būsimo (suaugusio žmogaus ausų) dydžio. Tad dažniausiai šias operacijas atliekame prieš einant į mokyklą.

Kaip galima pristabdyti keloidinio rando vešėjimą?
Keloidiniai randai formuojasi dėl sutrikusio odos ląstelių atsinaujinimo proceso. Šiuo metu žinomos ir naudojamos priemonės yra hormono – Kenalog injekcijos į keloidinius randus.

Kaip gydomi ponudegiminiai randai? Kiek yra vilties kad pasiseks?
Ponudegiminiai randai yra tikri didelė problema ir gana sunkiai sprendžiama. Dažniausiai šie randai negydomi, jei neriboja kūno funkcijų. Vienas iš tokių randų gydymo būdų yra audinių plėtiklio (ekspanderio) panaudojimas. Tačiau šis metodas įmanomas tuomet, jei odoje yra sveikos odos plotų. Tokia operacija yra daugiapakopė – pradžioje implantuojamas audinių plėtiklis po sveika oda (tai tarsi besipučiantis balionas), 2 mėnesius jis yra pildomas kas savaitę fiziologiniu tirpalu. Pakankamai ištempus sveikus audinius atliekama kartotinė operacija – plėtiklio šalinimas, rando išpjovimas ir audinių defekto padengimas sveika (plėtiklio išplėsta) oda.

Žinoma galima bandyti randus gydyti lazeriu, tačiau visiškai juos panaikinti yra neįmanoma.

Ar skausminga paakių operacija? 
Išburkę apatiniai vokai tikrai yra nemalonus reiškinys. Paprastai tai lemia apatinių vokų riebalinių maišelių išvaržos. Apatinių vokų plastikos yra atliekamos intraveninėje nejautroje bei vietiškai nuskausminus apatinius vokus, tad operacijos metu skausmas nėra juntamas.

Kaip atliekama apatinių vokų korekcija?
Jei nėra apatinių vokų odos pertekliaus, opercijos metu riebaliniai maišeliai šalinami per vidinį apatinio voko paviršių. Tuomet nelieka jokių randelių. Jei yra odos perteklius, pjūvelis atliekamas išorinėje pusėje palei blakstienų liniją kartu su riebaliniais maišeliais šalinant ir odos perteklių.

Ar sergant relapsuojančiu polichondritu (balno formos nosis) galima ją operuoti?
Relapsuojantis polichondritas yra sisteminė liga, galinti ir pažeidžianti net keletą organizmo sistemų. Jei Jums taikomas adekvatus gydymas ir liga yra remisijos (tyliojoje) stadijoje, tuomet būtų galima dar galvoti apie nosies korekciją. Tačiau šios ligos atveju yra pažeidžiamos kremzlės ir operuojant nosį reikalingas kremzlės transplantatas iš Jūsų organizmo arba sintetinis protezas.

Ar būtina išankstinė konsultacija su gydytoju klinikoje? Ar pakanka nuotolinės konsultacijos el.paštu?
Gydytojui yra žymiai patogiau, kai pacientas atvyksta į “gyvą” konsultaciją – tuomet jis tiksliai gali įvertinti operacijos apimtį ir suprasti paciento norus.

Tais atvejais, kai pacientui į konsultaciją atvykti sudėtinga (gyvena užsienyje ar kitame mieste ir konsultacijos laiko niekaip nepavyksta suderinti su darbo grafiku ar kita veikla), visus klausimus sprendžiame nuotoliniu būdu susirašinėdami el. laiškais.
Nuotolinei konsultacijai būtinos probleminių sričių nuotraukos (saugant pacientų konfidencialumą fotografuotos be veido, išskyrus atvejus, kaip teiraujamasi dėl veido srities korekcijų) ir kita svarbi informacija (apimtys, ūgis, svoris ir pan.) siekiant preliminariai įvertinti operacijos apimtį ir metodiką.

Atvykus po susirašinėjimo el.paštu operacijai, gydytojas dar kartą aptaria su pacientu operacijos detales, atlieka tikslius matavimus, įvertina operacijos apimtį.

Ar vykdote nuotolines konsultacijas?
Taip. Jos galimos per Viber, Whatsapp platformas.

Ar dializuojamiems pacientams gali būti atliekamos plastinės operacijos, estetinės procedūros?
– po inkstų transplantacijos pacientas ir gydytojas turi atsargiai rinktis estetines operacijas, nes vartojant imunosupresorius, bet kokia intervencija didina infekcijų, seromų ar prailgėjusio žaizdų gijimo riziką. Šiuo atveju reikėtų įvertinti norimo estetinio rezultato ir galimų pasekmių tikimybę. Juk sveikata yra daug svarbiau nei išvaizda.

– dializuojamiems pacientams estetines operacijas galima daryti tik su gydytojo nefrologo leidimu bei esant normaliems krešumams (dėl naudojamų antikoaguliantų) bei biocheminiam kraujo tyrimui.

– sergantys cukriniu diabetu ilgą laiką buvo netinkami kandidatai plastinėms ar svorio mažinimo operacijoms, bet kruopščiai gydant pagrindinę ligą – diabetą, estetinė operacija ar procedūra yra galima. Sergantys diabetu turi kraujotakos sutrikimų, kurie gali įtakoti sunkesnį žaizdų gijimą. Diabetu sergantiems pacientams indikuojama didesnė kardiovaskulinių ligų vystymosi, trombembolinių (giliųjų venų trombozė, plaučių arterijos trombozė) komplikacijų, infekcijų rizika. Tačiau, kaip minėjome, gerai kontroliuojant CD, nėra kontraindikacijų operacijoms.

Prieš operaciją plastikos chirurgas paskiria atlikti kraujo tyrimus (ne tik gliukozės kiekiui nustatyti, bet ir cholesterolio rodikliams įvertinti), EKG, AKS. Taip pat reikalinga kardiologo ir endokrinologo konsultacija.
Visiems šiems pacientams taip pat galima taikyti nechirurgines estetines procedūras – botulino toksino, hialurono, kolageno injekcijas ir pan., kurių komplikacijų tikimybė yra minimali.