Hemorojaus šalinimas

Kokios priežastys lemia hemorojaus atsiradimą?
Hemorojaus atsiradimą skatina vidurių užkietėjimas, dažnas stanginimasis tuštinantis, nėštumas, venų vožtuvų nepakankamumas, ilgalaikis sėdimas ar stovimas darbas, sunkumų kilnojimas, antsvoris, tam tikros ligos.

Ar hemorojus paveldimas?
Paveldimumas vienas iš daugelio faktorių, įtakojančių hemorojaus atsiradimą.

Kokios galimos priemonės hemorojaus prevencijai?
Teisinga mityba, gyvenimo būdas ir higiena. Visi šie elementai turėtų užtikrinti darnų žarnyno darbą ir apsaugoti nuo hemorojaus atsiradimo. Labai svarbu stengtis normaliai tuštintis kasdien – išugdyti normalų tuštinimosi refleksą. Vidurių užkietėjimas ir pastovus stanginimasis tik provokuoja hemorojaus ligą.

Kokie pagrindiniai mitybos principai siekiant išvengti hemorojaus?
Valgyti daugiau skaidulų turinčio maisto (daržovių, vaisių), gerti pakankamai skysčių (1,5-2 l per dieną). Vengti vidurių užkietėjimą skatinančių produktų (šokolado, baltos duonos, bandelių, pyragaičių, makaronų, bananų, aštrių prieskonių ir kt.), riboti alkoholio ir kavos, kakavos vartojimą.

Kokia fizinė veikla tinkamiausia siekiant išvengti hemorojaus?
Pasivaikščiojimas, gimnastika, plaukimas ar važinėjimas dviračiu. Fizinė veikla, kuri apkrauna dubenį (šokinėjimas, tenisas, bėgiojimas ristele) gali, priešingai tik pabloginti būklę.

Kokios galimos pasekmės negydant hemorojaus?
Jei kraujuojama dažnai ir gausiau, gali atsirasti mažakraujystė, todėl galimas bendras silpnumas, galvos svaigimas, pablyškimas. Hemorojus sukelia skausmą, niežulį. Sergant hemorojumi infekciniai sukėlėjai lengviau patenka į aplink išangę esančius audinius ir gali sukelti jų uždegimą.

Kada kreiptis į gydytoją?
Jūs turite kreiptis į gydytoją, jei pajutote bent vieną iš šių simptomų:

  • Rektalinis skausmas. Dažniausiai pasireiškia išorinio hemorojaus atveju. Kraujas susikaupia po oda, suformuoja kietą ir skausmingą gumbelį. Jūs taip pat po tuštinimosi galite pastebėti kraujo dėmes ant tualetinio popieriaus.
  • Perštėjimas. Tai labai dažnai pasitaikantis simptomas, nes vidinio hemorojaus atveju dažnai išsiskiria gleivės, kurios dirgina odą ir sukelia perštėjimą.
  • Odos sudirginimas. Dideli hemorojaus dariniai, kurie išlenda iš išangės, gali taip pat išskirti gleives ir sukelti nedidelį dirginimą.
  • Diskomfortas. Jūs galite jaustis taip, lyg norėtumėte tučtuojau tuštintis, kai tik pajuntate mažiausią judesį viduriuose. Šis nemalonus pojūtis yra sukeliamas hemorojaus išsikišimo išeinamosios žarnos apatinėje dalyje.