Pilvo plastika

Kada gali būti atliekama pilvo plastika?
Abdominoplastika atliekama pacientams, kurie neturi viršsvorio arba yra arti optimalaus kūno svorio, bet turi ir laisvos, kabančios pilvo odos.

Kokios yra abdominoplastikos rūšys?
Priklausomai nuo paciento odos ir riebalinio audinio pertekliaus, gali būti parenkama viena iš abdominoplastikos rūšių – mažesnės apimties, modifikuota ar klasikinė abdominoplastika.

Kokia įprasta abdominoplastikos kaina ir nuo ko ji priklauso?
Kaina priklauso nuo abdominoplastikos rūšies ir gali svyruoti nuo 2000 iki 3700 litų. Jei kartu atliekamas ir riebalų nusiurbimas, kaina didėja.

Ar reikalingas specialus pasiruošimas prieš operaciją?
Specialaus pasiruošimo šiai operacijai nereikia; tik būtina pasidaryti kraujo tyrimus, kuriuos plastikos chirurgas paskiria konsultacijos metu. Be to, prieš operaciją rekomenduojama numesti bent 3-5 kg svorio.

Kaip atliekama operacija?
Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Jos metu daroma incizija apatinėje pilvo dalyje – bikini zonoje, kad kuo mažiau matytųsi pooperaciniai randai. Priklausomai nuo operacijos rūšies, gali būti šalinamas arba tik odos perteklius, arba (klasikinės abdominoplastikos metu) bamba perkeliama į naują vietą, ir pašalinamas didesnis kiekis odos pertekliaus (klasikinė abdominoplastika).

Kiek laiko trunka operacija?
Operacijos trukmė priklauso nuo operacijos apimties ir gali svyruoti nuo 2 iki 4 valandų.

Kiek trunka pooperacinis periodas?
Ankstyvasis periodas (žaizdos priežiūra: drenų, siūlų pašalinimas) priklausomai nuo operacijos apimties trunka 1-2 savaites. Lėktuvu galima skristi po 1 savaitės. Vėlyvasis periodas (fizinio krūvio ribojimas, kompresinės aprangos dėvėjimas, rando priežiūra) trunka iki 3 mėnesių.

Kokia anestezija taikoma operacijos metu?
Operacijos metu taikoma bendrinė – intubacinė nejautra arba epidūrinė.

Kokia yra abdominoplastikos anestezijos rizika?
Ši operacija priskiriama prie vidutinės rizikos operacijų. Prieš operaciją paciento anestezijos riziką visada įvertina klinikos anesteziologas.

Kokios galimos chirurginės komplikacijos?
Galimos, tačiau retos komplikacijos, kaip ir bet kurios operacijos metu: infekcija, kraujo ar limfos ilgesnė sekrecija, žaizdos prasiskyrimas, rando hipertrofija, jo nelygumas, odos nekrozė, trumpalaikis ar ilgalaikis odos nejautrumas tam tikrose srityse ir pan.

Kokie pilvo plastikos privalumai?
Tokios operacijos privalumai yra ir estetiniai, psichologiniai, ir funkciniai, medicininiai (sutvirtinta pilvo siena, esant nusilpusiems raumenims); taip pat palengvėja higiena.

Ar abdominoplastika gali būti atliekama ir vyrams? 
Dažniausiai ši operacija taikoma moterims, nes moterims pilvas didėja dėl poodžio riebalų pertekliaus, o vyrams – didėjant taukinei, kuri yra pilvo ertmėje.

Ar po pilvo plastikos randai lieka labai matomi?
Pilvo plastikos randai projektuojami „bikini“ zonoje, tai yra – dengiami kelnaičių, todėl būna mažai pastebimi.

Ar operacija skausminga?
Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, todėl jos metu pacientai nejaučia skausmo. Pooperaciniu laikotarpiu yra nežymus skausmingumas bei diskomforto jausmas, kuris dažniausiai praeina mėnesio bėgyje.

Kiek laiko po operacijos negalima sportuoti?
Paprastai sportuoti leidžiama praėjus 2 mėnesiams po operacijos.

Ar reikia nešioti korsetą po pilvo plastikos?
Taip, po pilvo plastikos korsetas nešiojamas 3-4 savaites.

Ar operacijos rezultatas ilgalaikis?
Operacijos rezultatai – ilgalaikiai, tačiau jie priklauso ir nuo tolimesnio paciento režimo (dietos, treniruotės ir pan.). Jei pacientas vėl priaugs svorio, atlikta pilvo plastika „neapsaugos“ nuo pilvo didėjimo.

Ar po tokios operacijos pašalinamos ir pilvo srityje esančios strijos?
Jeigu prieš operaciją strijos buvo lokalizuotos pilvo apatinėje dalyje, tuomet operacijos metu, šalinant odos-poodžio perteklių, didelė jų dalis pašalina kartu.

Kiek laiko turi praeiti po gimdymo, kad būtų galima atlikti pilvo plastiką? 
Pilvo plastikos operaciją galima atlikti praėjus 6 mėnesiams po maitinimo.

Kiek maksimaliai kūno riebalų gali būti nusiurbta operacijos metu? 
Maksimaliai galima nusiurbti 4,5 litro riebalų.

Ar galima vienu metu atlikti ir pilvo plastiką ir krūtų pakėlimą?
Šias abi operacijas galima atlikti vienu metu, jeigu jos nėra labai didelės apimties ir operacija netrunka ilgiau nei 6-7 valandas.

Ar įmanoma išvengti kabančios odos  juosmens šonuose ir ar mano pilvas bus visiškai lygus po operacijos?

Medicinoje niekas negali pažadėti 100 proc. rezultato garantijos, nes tai yra gyvų audinių modeliavimas. Mes negalime pašalinti viso riebalinio audinio iš paodžio, nes tai paliktų odos nelygumus, sukietėjimus arba galėtų sukelti net odos nekrozę. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad pilvo forma priklauso nuo krūtinės ląstos formos, dubens kaulų, vidaus organų tūrio, pilvo sienos raumenų, išvaržų, bei anatominės žmogaus konstitucijos. Reiktų pažymėti, kad „visiškai lygaus pilvo“ sąvoką gydytojai mato iš šiek tiek kitokios perspektyvos.  Tačiau galime patikinti, kad visad siekiame maksimalaus estetinio rezultato, neužmirštant jų sveikatos saugumo.