Vokų plastika

Kas yra blefaroplastika?
Blefaroplastika – tai akių vokų operacija, kuri gali žymiai pakeisti užkritusių viršutinių vokų bei paburkusių apatinių vokų būklę. Akių vokai yra viena pastebimiausių veido dalių, todėl užkritę viršutiniai vokai ir paburkę apatiniai gali sudaryti pavargusio žmogaus įspūdį. Blefaroplastikos operacija suteikia žvilgsniui jaunumo ir žvalumo.

Ar Jūsų klinikoje tokios operacijos dažnos?
Viršutinių ir apatinių vokų plastinės operacijos yra vienos dažniausių veido srities operacijų. Mūsų klinikoje jos yra atliekamos gana dažnai; jas renkasi tiek vyrai, tiek moterys.

Kaip žinoti, ar aš esu tinkamas kandidatas vokų plastikai?
Tinkamas kandidatas yra sveikas žmogus, kuris skundžiasi viršutinių vokų odos pertekliumi ir paburkusiais apatiniais vokais. Tačiau nereikia pamiršti, kad ši operacija nusileidusių antakių, kaktos ir kitų raukšlių nepanaikina. Tokiu atveju, greta vokų plastikos reikia kitos operacijos – antakių ar kaktos pakėlimo, veido patempimo operacijos.

Kokia nejautra yra taikoma šios operacijos metu?
Viršutinių vokų plastika yra atliekama vietinėje nejautroje, apatinių vokų plastikai reikia bent intraveninės nejautros.

Kaip atliekama vokų plastikos operacija?
Viršutinių vokų plastikos metu yra pašalinamas odos perteklius, nedidelė raumens juostelė, bei riebaliniai maišeliai. Pjūvis yra daromas taip, kad būtų kuo mažiau matomas. Apatinių vokų plastikos metu, pjūvis yra atliekamas vidiniame voko paviršiuje – taip pašalinant riebalinius maišelius.

Kiek laiko užtrunka ši operacija?
Vokų plastikos operacija trunka apie valandą.

Kokias operacijas ar procedūras galima atlikti tos pačios operacijos metu?
Greta vokų plastikos galima atlikti ir daugiau operacijų: ne tik veido, bet ir kūno koregavimo operacijų.

Kiek laiko trunka sveikimo laikotarpis? Kada šalinami siūlai?
Pooperacinis laikotarpis trunka nuo savaitės iki dviejų. Pacientai gali kurį laiką jausti akių sausumą, niežulį, deginimą, ašarojimą, jautrumą ryškiai šviesai ir kt. Siūlai šalinami po 5-7 dienų po operacijos.

Kiek dienų po operacijos negalėsiu eiti į darbą?
Pacientams patariama turėti bent 5-10 laisvų dienų. Po operacijos pacientams suteikiame rekomendacijas, kad ankstyvasis pooperacinis laikotarpis būtų kuo trumpesnis.

Kada galima sportuoti po vokų operacijos?
Žaizdų pooperacinis gijimas yra labai individualus, tačiau didesnio fizinio krūvio reikėtų vengti keletą savaičių. Taip pat patariama nevartoti alkoholio visą sveikimo laikotarpį.

Kokios galimos komplikacijos?
Kiekviena chirurginė operacija turi rizikos ir komplikacijų pavojų. Potencialios komplikacijos yra kraujavimas, nepilnas akių užmerkimas, akių sausumas, infekcija, nedidelė asimetrija, akių kampučių patinimas, pablogėjęs regėjimas.

Ar ligonių kasos padengia operacijos išlaidas?
Tokia operacija yra estetinė ir ligonių kasos jos nekompensuoja. Tik vieninteliu atveju, jei gydytojas okulistas diagnozavo, kad yra susiaurėjęs akiplotis dėl užkritusių vokų ir tokia operacija pagelbės regėjimui, galima dalinė ligonių kasų kompensacija.