Krūtų didinimas

Krūtų didinimo operacija ne tik padidinamos krūtys, bet gali būti pakeičiama ir jų forma, jeigu jos yra nusileidusios, kas dažniausiai atsitinka krūtimi maitinusioms mamoms. Krūtų padidinimo operacija atliekama, kai moteris pageidauja didesnių krūtų, nori sugrąžinti iki nėštumo buvusį krūtų dydį ar sumažinti asimetriją dėl skirtingo jų dydžio. Jeigu krūtys žymiai nukarusios, tos pačios operacijos metu galima atlikti ir krūtų padidinimo, ir krūtų pakėlimo operaciją (mastopeksija).

Besinaudodamos išsamiausia Lietuvoje krūtų didinimo operacijos pavyzdžių fotogalerija, pacientės gali geriau įsivaizduoti operacijos rezultatus, išsklaidyti kylančias abejones bei apsispręsti gydymui.

Per konsultaciją plastikos chirurgas įvertins krūties ir jos odos struktūrą, išmatuos atstumus, reikalingus implantui bei liemenėlei parinkti, paaiškins tinkamiausią operacijos būdą ir kurioje vietoje patalpins implantus (po didžiuoju krūtinės raumeniu ar po krūties liauka). Implantai gali skirtis pagal savo formą (apvalūs arba anatominiai), paviršiaus lygumą (lygūs arba tekstūriniai) ir tūrį. Sekdami mokslinių tyrimų rezultatais ir besikeičiančiais pacienčių poreikiais, implantų gamintojai pradėjo gaminti dvigubo žele sluoksnio implantus. Pagrindiniai šių implantų privalumai – pagaminti iš dviejų skirtingo standumo silikono sluoksnių (išorinis sluoksnis – stangresnis, suteikiantis ir palaikantis krūtinės estetišką formą, apatinis – minkštesnis todėl krūtinė čiuopiasi labai natūraliai), nuožulnūs kraštai, kurie neleidžia matytis implanto kontūrui. Šios visos implantų charakteristikos padeda implantams suformuoti labai natūralią krūtų formą net ir labai lieknoms moterims. Taip pat šie implantai labai sėkmingai koreguoja nusileidusias, tubuliarines krūtis, yra naudojami atliekant rekonstrukcines krūtų operacijas.

Krūtų padidinimo operacijos atliekamos naudojant sertifikuotus ir pripažintus silikono geliu užpildytus Motiva, Polytech ir kitus implantus.

Krūtų didinimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka 1-2 valandas. Pjūvis gali būti daromas odos raukšlėje po krūtimi arba aplink areolę, jeigu ji yra pakankamo dydžio. Padarius pjūvį paruošiama vieta implantui po krūtinės raumeniu arba po pieno liauka priklausomai nuo pasirinktos ir su paciente prieš operaciją aptartos taktikos. Implanto viršūnė sulygiuojama su spenelio projekcija ir implanto ložės drenuojamos. Žaizda susiuvama poodyje tirpstančiais siūlais, o odoje netirpstančiais arba taip pat tirpstančiais siūlais.

Po krūtų didinimo operacijos pacientes išleidžiame tą pačią dieną arba rekomenduojame praleisti vieną naktį mūsų klinikoje medicinos sesers priežiūroje. Išleidžiant paaiškiname žaizdų priežiūrą ir pooperacinį režimą. Aktyvesnė fizinė veikla apribojama 4-6 savaites. Randų kietumas ir rausvumas trunka apie 6 savaites, o vėliau jie pradeda blukti.

Nors krūtų didinimas ir nėra labai sudėtinga operacija, tačiau ji vistiek susijusi su rizika. Kaip ir po visų operacijų gali būti kraujavimas, kuris gali sukelti audinių patinimą, o retais atvejais netgi prireikti revizijos. Infekcija – labai retas reiškinys. Kai kada gali išsivystyti implantą gaubiančios kapsulės kontraktūra, dėl ko vėliau gali prireikti pakartotinės operacijos. Po krūtų didinimo gali sumažėti arba padidėti spenelio jautrumas. Implantas plyšta labai retai ir visada gali būti pakeistas kitu. Jeigu taip atsitiktų, implantus gaminanti firma jį suteiktų pacientei nemokamai. Po krūtų padidinimo operacijos šiek tiek sudėtingiau vertinti mamogramas, tačiau tyrimais neįrodyta, kad implantai gali sukelti vėžį. Taip pat nėra mokslinių įrodymų, kad implantai sutrikdo maitinimą krūtimi, vaisingumą ar nėštumą.

Daugelis moterų po šios operacijos lieka patenkintos rezultatu, džiaugiasi jaunatviškesne krūtinės forma ir labiau pasitiki savimi.

Pjūvis gali būti atliekamas po krūtimi arba aplink areolę jeigu ji yra pakankamo dydžio.
Implantui paruošiama ložė virš arba po raumeniu priklausomai nuo anatominių krūties aplinkybių.
Svarbu parinkti tinkamo dydžio implantus pagal pacientės pageidavimus ir anatomines aplinkybes, kad moters krūtinė atrodytų proporcingai su kūnu.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų didinimo operacijas galite rasti DUK skiltyje, o darbų pavyzdžius darbų galerijoje.