Krūtų pakėlimas

Nukarusios krūtys moterims gali atsirasti po gimdymo, svorio netekimo ar vykstant senėjimo procesui. Bėgant laikui sumažėja odos stangrumas, degeneruoja krūties liaukinis ir riebalinis audiniai, dėl ko krūtys nukara žemyn ir praranda jaunatvišką formą. Šią deformaciją galima koreguoti atliekant krūtų pakėlimo operaciją. Pacientės operuojamos bendrinėje nejautroje. Operacija trunka iki 3 valandų. Per krūties pakėlimo operaciją plastikos chirurgas pakeičia spenelio ir areolės vietą, juos pakeldamas į viršų, ir pašalina odos perteklių iš krūties apačios. Susiuvant žaizdą krūties kontūras pakyla į aukštesnę poziciją suteikdamas jai jaunatviškesnę formą. Jeigu krūtų tūris mažas ir pacientė pageidauja tos pačios operacijos metu ir jų padidinimo, tuomet po krūtinės raumeniu patalpinami krūtų implantai, kurie suteikia pacientei norimą krūtų dydį ir formą. Detali operacijos taktika aptariama su moterimi per konsultacijas prieš operaciją.

Pacientės dažniausiai kitą dieną gali išvykti į namus. Ribota veikla galima užsiimti jau kitą dieną po operacijos, o normalus darbingumas sugrįžta po 3-4 savaičių. Po operacijos skiriami antibiotikai ir nuskausminantys vaistai. Siūlai ištraukiami po 1-2 savaičių.

Jeigu krūtys labai nukarusios, tuomet randai būna panašūs kaip ir po krūtų mažinimo operacijos. Nedaug nukarusios krūtys sąlygoja mažesnius pooperacinius randus.

Galimos komplikacijos: kraujavimas, infekcija, spenelio jautrumo sumažėjimas, ryškesni randai ir gijimo sulėtėjimas. Kai kurioms pacientėms gali prireikti pakartotinės operacijos dėl minimalių krūties formos ar dydžio, spenelio pozicijos nelygumų. Po nedidelės apimties krūtų pakėlimo operacijos pacientės dažniausiai gali maitinti krūtimi.

Operacijos pavyzdžius galite peržiūrėti mūsų atliktų darbų galerijoje.

Pasibaigus gijimo laikotarpiui daugelis pacienčių pastebi, kad jų krūtys tampa patrauklesnės ir jaunatviškesnės formos.

Spenelis yra žemiau krūties raukšlės. Per šią operaciją spenelis pakeliamas aukštyn į reikiamą aukštį. Kartais reikalingas ir implantas, norint papildyti viršutinį krūties polių.
Atliekamas pjūvis virš spenelio ir jis pakeliamas į reikiamą aukštį.
Oda susiuvama suteikiant krūčiai jaunatviškesnę ir pilnesnę formą.
Randai bus matomi visada, tačiau per metus jų spalva beveik susilygina su gretima oda.
Randų ilgis priklauso nuo pašalintos odos kiekio. Jeigu būna didelis odos perteklius, tada būna ne tik vertikalus randas, bet atsiranda ir horizontalus randas raukšlėje po krūtimi. Operacijos planą galėsite aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.