Krūtų sumažinimas

Tai yra viena iš mėgstamiausių gydytojo Martyno Norkaus operacijų, nes po šių operacijų žymiai palengvėja operuotų moterų gyvenimas ir krūtinė tampa proporcinga moters kūno sudėjimui.

Moterys dėl didelių, sunkių krūtų gali kentėti dėl nugaros, kaklo skausmo, įveržimų ant pečių nuo liemenėlės, skausmo krūtyse, iššutimo po jomis ar dėl krūtų asimetrijos. Kai kurios moterys jaučia ir didelį psichologinį diskomfortą. Kai kada atletinio sudėjimo, aktyviai sportuojančios moterys, bandančios sumažinti kūno svorį, susiduria su problema dėl didelių krūtų. Krūtų sumažinimo operacija gali sumažinti ar visai pašalinti šias problemas.

Per operaciją pašalinamas odos, krūtų audinio perteklius ir suformuojamos mažesnės, pacientei patrauklesnės krūtys. Operacija atliekama klinikoje bendrinėje anestezijoje. Per operaciją pašalinamas odos ir krūties audinio perteklius, o spenelis ir areolė grąžinami į anatominę padėtį. Pjūvius plastikos chirurgas suprojektuoja taip, kad randas lieka aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Šie randai nematomi dėvint liemenėlę, o bėgant laikui tampa vis mažiau pastebimi. Po operacijos gali būti paliekamas drenas, kuris pašalinamas po kelių dienų. Pacientė gali atsikelti iš lovos tą pačią dieną, o išvykti į namus jau kitą dieną. Siūlės pašalinamos per pirmas dvi savaites.

Galimos komplikacijos: kraujavimas, infekcija, gijimo sutrikimai ar ryškesnių randų susiformavimas. Nors dedamos visos pastangos siekiant suteikti krūtims natūralią formą ir simetriškumą, kartais gali likti mažų trūkumų jų formoje ar spenelio/areolės pozicijoje. Kadangi per operaciją spenelis iš dalies atskiriamas nuo aplinkinio krūties audinio dalinai sutrikdant inervaciją pacientėms sumažėja spenelio jautrumas, kuris laikui bėgant gerėja. Dėl analogiškos priežasties pacientėms gali sutrikti laktacijos funkcija, ypač jeigu mažinamos labai didelės krūtys.

Pacientės dažniausiai teigiamai vertina sumažėjusias krūtis ir būna patenkintos operacijos rezultatu.

Ši operacija pagal pjūvius labai panaši į krūtų pakėlimą. Pagrindinis skirtumas yra, kad per šią operaciją pašalinamas krūties audinio perteklius.  
  Atliekamas pjūvis virš spenelio, jis pakeliamas į reikiamą aukštį ir pašalinamas krūties audinio perteklius, kad krūtys sumažėtų iki moters pageidaujamo dydžio.
Krūties audinys ir oda susiuvama suteikiant krūčiai naują formą, kuri yra estetiškesnė ir proporcingesnė moters kūnui.  
  Randai bus matomi visada, tačiau per metus jų spalva beveik susilygina su gretima oda.
Rando ilgis priklauso nuo pašalinto krūties audinio ir odos kiekio. Rando forma primena apverstą T raidę, kur horizontalus randas slepiasi raukšlėje po krūtimi. Operacijos planą galėsite aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.  

Operacijos pavyzdžiai mūsų atliktų darbų galerijoje.