Pilvo plastika

Moterims dažnai po nėštumo ar svorio netekimo atsiranda pilvo odos perteklius ir sienos silpnumas dėl ištemptų pilvo raumenų. Abdominoplastika (operacinis odos ir riebalinio audinio pertekliaus pašalinimas) panaikina šias problemas. Jeigu pacientas skundžiasi tik riebalinio audinio pertekliumi tokiu atveju gali užtekti vien riebalų atsiurbimo (liposukcijos). Abdominoplastika paprastai atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka 2-3 valandas. Pacientas paprastai klinikoje turi pasilikti vieną naktį. Išvykus į namus, dar kelias dienas reikia gerti analgetikus. Namuose būtina dėvėti specialų korsetą. Po operacijos pacientas turi apriboti savo veiklą 2-3 savaites, o fizinio krūvio reikia vengti 4-8 savaites. Siūlai paprastai pašalinami po 10-12 dienų po operacijos.

Prieš operaciją pacientės gali ateiti su mėgstamu maudymosi kostiumėliu ar kelnaitėmis ir tada pjūviai suprojektuojami taip, kad pasislėptų. Pjūviai atliekami pilvo apatinėje dalyje. Pjūvio aplink bambą dėka ji lieka prisitvirtinusi prie pilvo sienos. Oda ir riebalinis audinys atpreparuojami nuo pilvo sienos ir pilvo raumenų iki šonkaulių lanko. Chirurgas gali taip pat pašalinti riebalinio audinio perteklių nuo juosmens liposukcijos būdu ir, reikalui esant, sutvirtinti pilvo sienos raumenis juos sutrumpinant ir suartinant prie vidurinės pilvo linijos. Odos ir riebalų perteklius pašalinami. Pilvo odoje atlikus išilginį pjūvį per jį ištraukiama bamba ir prisiuvama buvusiame aukštyje.

Po operacijos dažniausiai paliekami drenai, kurie šalinami po 3-14 dienų. Audinių edema gali užtrukti kelis ar daugiau mėnesių. Pacientai dažnai pastebi sumažėjusį pilvo ir šlaunų viršutinės dalies jautrumą, kuris užtrunka kelis mėnesius. Randai aplink bambą ir pilvo apačioje palaipsniui mažėja ir tampa vis sunkiau pastebimi.

Galimos abdominoplastikos komplikacijos: kraujavimas, uždegimas ir gijimo sutrikimai, kurie gali sąlygoti randų susiformavimą. Kartais galima nedidelė asimetrija. Kadangi oda preparuojama dideliame plote, galimas kraujotakos sutrikimas ar jos dalies netekimas. Prieš ir po operacijos pacientai turi nerūkyti bent 14 dienų ir 14 dienų prieš operaciją nevartoti aspirino.

Tipinė pacientė turi odos perteklių ir/arba riebalinio audinio perteklių pilvo plote. Randų ilgis priklauso nuo pašalinto odos pertekliaus. Randą stengiamasi taip projektuoti, kad jis pasislėptų po maudymosi kostiumėliu.  
  Dažnai suartinami tiesieji pilvo raumenys, kurie prasiskiria per nėštumo laikotarpį.
Odos perteklius patempiamas žemyn ir pašalinamas. Bamba perkeliama į naują vietą odoje į anksčiau buvusį jos aukštį.  
  Nors randas ir paslėptas po apatiniais drabužiais, tačiau be jų jis bus visada matomas. Su laiku randas pabals ir taps panašesnis į aplinkinę odą.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie pilvo plastiką galite rasti DUK skiltyje.

Įvairių šio tipo operacijų pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.