Žastų odos patempimas

Žastų plastika, taip pat žinoma kaip žastų odos patempimas (brachioplastika) – gali pašalinti odos ir riebalinio audinio perteklių, suteikiant žastams gražų ir jaunatvišką kontūrą. Senstant žastų oda tampa laisva ir kabanti, todėl rekomenduojama žastų odos patempimo operacija.

Dažnai tokios operacijos pacientai yra žmonęs, netekę pakankamai daug kūno svorio, tačiau ši operacija gali būti atliekama ne tik stambiems ar daug svorio netekusiems pacientams, bet ir kitiems, kuriems reikia paprasčiausiai sustangrinti žastų odą. Dažnai tokie pacientai yra vyresnio amžiaus, su patįsusia ne tik žastų, bet ir viso kūno oda.

Operacijos galimybės:

  • Pacientams, kurie turi nedideles riebalinio audinio sankaupas žastų srityje, be odos pertekliaus – atliekamas tik riebalų nusiurbimas.
  • Pacientams, kurie turi nedidelį žastų odos perteklių ir labiau lokalizuotą link pažastų – šalinamas mažesnis žasto odos kiekis, kuris palieka mažesnius randus.
  • Pacientams, kurie turi didelį žastų odos perteklių, dėl didelio numesto svorio kiekio – odos perteklius šalinamas per didesnius pjūvius: nuo alkūnės per žasto vidinį paviršių iki pažasties ir pratęsiant jį iki krūtinės ląstos.

Dažniausiai operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka 2-3 valandas. Fizinį aktyvumą rekomenduojama riboti bent 10 dienų, kompresines reankoves dėvėti 8 savaites. Intensyvesnis patinimas gali būti jaučiamas dvi savaites, randai pradeda blukti po 8-12 savaičių ir tampa nebeik nematomi.

Galimos žastų odos patempimo komplikacijos: kraujavimas, infekcija, negražūs randai, rankų tinimas.

Po operacijos pacientai džiaugiasi sumažėjusiu rankų odos pertekliumi, padidėjusiu pasitikėjimu savimi, galimybe nešioti rūbus trumpomis rankovėmis ir būti tuo patenkintais.