Mažųjų lytinių lūpų plastika

Lytinės lūpos atlieka labai svarbią erotinę ir seksualinio patrauklumo funkciją. Moters fiziologija sukurta taip, kad mažąsias lytines lūpas dengia didžiosios. Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl smarkiai padidėjusių mažųjų lytinių lūpų, jos tampa nepridengtos didžiųjų lytinių lūpų. Nemažai moterų jaučia diskomfortą dėl savo išorinių lytinių organų (mažųjų ar didžiųjų lytinių lūpų, tarpvietės, makšties) dydžio. Jaučiamas skausmas lytinio akto metu, blogesnė lubrikacija. Moteris jaučiasi nepatraukli ir nesaugi. Per didelės lytinės lūpos kenkia ne tik lytinio gyvenimo kokybei, bet kai kurioms moterims trukdo vaikščioti, sportuoti, važinėti dviračiu, neestetiškai atrodo dėvint bikini. Neretai tai sukelia ir higienos problemų, nes sunkiau tokius lytinius organus prižiūrėti.

Šia intymia tema ne visos išdrįsta kalbėti su artimaisiais ar kreiptis į ginekologą. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas gali padėti pakonsultuodamas ir pasiūlydamas geriausią sprendimą.

Mažųjų lytinių lūpų plastika atliekama esant per didelėms, asimetriškoms ar po gimdymo traumos blogai sugijusioms lytinėms lūpoms. Per operaciją pašalinamas lytinės lūpos perteklius ar, atnaujinus netaisyklingai po gimdymo sugijusios lytinės lūpos kraštus, iš naujo suformuojamos norimo dydžio, moteriai patrauklesnės mažosios lytinės lūpos.

Dažnai kartu su mažųjų lytinių lūpų plastika atliekama ir kita moters lyties organų estetinė operacija – klitorio aplinkos audinių (kitaip vadinamo gaubto, „kapišono“ angl. hood) korekcija.

1 laipsnis-1 lytiniu lupu hipertrofija II laipsnis lytiniu lupu hipertrofija III laipsnis
Mažųjų lytinių lūpų I-o laipsnio hipertrofija (mažųjų lytinių lūpų perteklius žemiau klitorio). Operacija- mažųjų lytinių lūpų mažinimas Mažųjų lytinių lūpų II-o laipsnio hipertrofija (mažųjų lytinių lūpų perteklius, siekiantis klitorį). Operacija – mažųjų lytinių lūpų mažinimas Mažųjų lytinių lūpų III-io laipsnio hipertrofija (mažųjų lytinių lūpų perteklius, dengiantis ir klitorį). Operacija – mažųjų lytinių lūpų mažinimas ir klitorio aplinkos audinių korekcija

Operacija atliekama bendrinėje, regioninėje (spinalinėje, epidurinėje) arba vietinėje nejautroje. Operacijos metu naudojami tirpstantys siūlai, todėl nereikia pakartotinai atvykti siūlų ištraukimui. Po šios operacijos į namus išleidžiama tą pačią dieną arba, pacientei pageidaujant, galima pasilikti nakčiai prižiūrint budinčiam personalui. Po operacijos tikėtinos mėlynės, patinimas ir kiti nemalonūs pojūčiai, kuriuos galima sumažinti šaldant lytines lūpas ir geriant gydytojo paskirtus vaistus. Šie pooperaciniai reiškiniai išnyksta per 1-2 savaites.

Galimos komplikacijos – pooperacinis kraujavimas, stiprus skausmas, infekcija, ilgesnis žaizdos gijimas, randėjimas – yra retos ir dažniausiai pasitaiko, jei nesilaikoma pooperacinio režimo. Lytinės lūpos po operacijos susiformuoja tik po kelių mėnesių ir gali būti nežymiai asimetriškos.

Po mažųjų lytinių lūpų plastikos į darbą galima grįžti po dviejų dienų, tačiau aktyvią fizinę veiklą būtina riboti. Lytinius santykius galima atnaujinti praėjus 3-6 savaitėms po operacijos.

Klinikoje mūsų specialistai pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti naują operacijos metodą, kuriuo pakeičiamas mažųjų lytinių lūpų kontūras, forma ir dydis nepaliekant matomo ir jaučiamo rando išoriniame mažųjų lytinių lūpų krašte. Be to, išsaugomas mažųjų lytinių lūpų jautrumas, pigmentacija. Pacientės gali džiaugtis puikiu estetiniu ir funkciniu rezultatu, kuris moterims ir merginoms šioje kūno vietoje yra labai svarbus.

Kadangi pacientės šio tipo konsultacijoms ir operacijoms pageidauja privatumo ir konfidencialumo, mūsų jaukioje ir nedidelėje klinikoje tai galime nesunkiai užtikrinti. Todėl mūsų kliniką šioms operacijoms dažnai renkasi pacientės norėdamos išvengti patiriamo diskomforto didelėse ar valdiškose gydymo įstaigose.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie lyties organų plastikos operacijas galite rasti DUK skiltyje.

Operacijos pavyzdžius rasite mūsų klinikos darbų galerijoje.