Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusių ausų korekcijos operacija gali pakeisti ausų formą ir jas priartinti prie galvos. Operuojami pacientai, kurių ausys per didelės ar atlėpusios. Siekiant tikslesnės simetrijos dažniausiai operuojamos abi ausys. Suaugusieji dažniausiai operuojami vietinėje nejautroje, o maži vaikai (iki 10 metų) – bendrinėje nejautroje.

Atliekant atlėpusių ausų formos korekciją dažniausiai taikomas vienas iš dviejų metodų:

  • esant kriauklės hiperplazijai (išvešėjimui), šalinama dalis ausies kremzlės ir odos perteklius užausyje;
  • esant nesusiformavusiam priešvijokliui, taip pat šalinamas odos užausyje, o ausies kremzlė įpjaunama daugybinių lankelių forma taip ją susilpninant, kad ji taptų lankstesnė. Tai leidžia ausį priartinti prie galvos.

Operacijos metu gali būti taikomi ne vien tik šie metodai. Pjūvis dažniausiai daromas užpakaliniame ausies kaušelio paviršiuje ir lieka vos pastebimas pooperacinėms žaizdos sugijus

Po operacijos medicininis tvarstis nuimamas po savaitės. ir pakeičiamas į sportinę juostelę, apsaugančią ausis nuo traumavimo. Ją rekomenduojama nešioti dar tris savaites. Patinimas ir ausų aptirpimas gali užtrukti iki kelių mėnesių. Kartais galimi nedideli skirtumai tarp ausų, kuriuos sąlygoja sunkiau prognozuojami ausies kremzlės ir odos randėjimo procesai.

Galimos komplikacijos – kraujavimas po operacijos, asimetrija, infekcija, ryškesni randai.

Pacientai į namus gali išvykti tą pačią dieną. Jeigu žaizda buvo susiūta netirpiais siūlais, jie traukiami po 10-14 dienų. Jeigu susiūta tirpiais siūlais – jų traukti nereikia (ištirpsta savaime). Į užsienį rekomenduojama vykti ne anksčiau nei po 5 dienų.

Pjūviai atliekami už ausų. Odos (kartais ir kremzlės) perteklius pašalinamas. Ausiai suteikiama estetiškesnė, labiau prie galvos prigludusi forma. ausu_korekcija

Operacijos pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.