Riebalų persodinimas į veidą

Tai kad kiekvieni metai mums suteikia daugiau išminties, gilina žinias, praplečia draugų ratą bei prideda gražių akimirkų mus gali tik džiuginti, tačiau atsirandančios raukšlelės apie akis, svyrantys lūpų kampučiai ar pilnumą praradę skruostai neretai verčia susimąstyti, ar tikrai tai išminčiai būtina atsispindėti mūsų veide?…

Senstant ne tik oda praranda elastingumą, tačiau „persitvarko“ ir riebalinis audinys – dalis riebalinių ląstelių nyksta, migruoja į kitas vietas (pavyzdžiui jaunystėje putlūs skruostai, kuriuose riebalinis audinys formavosi ties šonine apatinio voko sritimi, vyresniame amžiuje bliūkšta, leidžiasi žemyn, suteikdamas veidui pavargusią išraišką).

Veido atjauninimas riebalais – pasaulyje pripažintas ir patvirtintas būdas – per keletą pastarųjų metų išpopuliarėjo ir mūsų klinikoje. Dėl palyginus nedidelio savo invazyvumo, dažnai vadinama riebalų injekcijomis. Tai saugi procedūra, nes jos metu naudojamos to paties paciento riebalinės ląstelės – organizmas jų neatmeta, nekyla alerginės ar imuninės reakcijos. Pagrindinis šio metodo privalumas – natūralus estetinis rezultatas. Moksliniai tyrimai įrodė, kad riebaliniame audinyje yra gausu kamieninių ląstelių, kurių dėka net ir veido oda atsinaujina.

Šios procedūros metu ne tik akivaizdžiai pakoreguojamos pageidaujamos veido sritys (akių kampučių raukšlės, subliuškę skruostai, įdubę paakiai, išplonėjęs smilkinių srities poodis, gilūs ašarų latakėliai po akimis ir kita), tačiau pagražinami tų kūno sričių kontūrai (įprastai pilvo, juosmens, sėdmenų), nuo kurių buvo siurbiami riebalai jų persodinimui.

Procedūra dažniausiai atliekama intraveninėje nejautroje ir trunka apie 1-2 val. Per operaciją dažniausiai atliekama hiperkorekcija, t.y. persodinamas didesnis riebalų kiekis nei reikalinga, nes prigyja tik dalis persodintų riebalų. Po operacijos pacientai įprastai į namus išleidžiami tą pačią dieną. Pirmą savaitę tikėtinas žymus patinimas veido srityje, mėlynės, skausmingumas galimas tiek veido, tiek ir donorinėje srityje, todėl po procedūros rekomenduojama ilsėtis namuose Antrą savaitę patinimas slūgsta greičiau, skausmas ir mėlynės išnyksta. Aktyvesnė fizinė veikla galima ne anksčiau nei po 1-3 savaičių.

Operacijos rezultatais pacientai džiaugiasi jau trečią savaitę, nors galutinis vaizdas matomas po 3-6 mėnesių po operacijos. Veido atjauninimo riebalais operacijos rezultatas – pastebimas, ilgalaikis ir patikimas.