Vokų plastika

Blefaroplastika suprantama kaip odos pertekliaus ar riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Ši operacija grąžina veidui jaunatvišką ir pailsėjusio žmogaus išvaizdą ir paprastai atliekama vyresniems nei 35 metai pacientams. Dažniausiai operacija atliekama abiejose pusėse siekiant simetriškumo. Viršutiniai ir apatiniai vokai gali būti operuojami tiek kartu, tiek atskirai priklausomai nuo patologijos. Tos pačios operacijos metu galima atlikti veido atjauninimo operaciją (veido patempimą).

Atskira patologija yra nukaręs apatinis vokas (blefaraptozė) dėl nusilpusio žiedinio akies raumens. Šią problemą taip pat galima pašalinti chirurginiu būdu. Paprastai operuojama vietinėje nejautroje ir operacija trunka 1-2 valandas. Pacientui pageidaujant galima ir intraveninė anestezija. Bendrinė anestezija reikalinga, jeigu kartu atliekama ir veido atjauninimo operacija.

Vokas įpjaunamas išilgai raukšlės pagal odos linijas. Lygiagretaus (antro) pjūvio dėka pašalinamas odos perteklius. Vokai dažnai išsipučia ir sudaro pavargusio žmogaus išraišką ir dėl riebalų maišelių, gulinčių po oda, kurie turi polinkį didėti su amžiumi. Riebalų maišeliai iš apatinio voko pašalinami per pjūvį išoriniame voko paviršiuje iš kart po blakstienomis arba per pjūvį iš vidinio voko paviršiaus, o iš viršutinio voko – per blefaroplastikos pjūvį.

Po operacijos dėl patinimo gali būti sunku užsimerkti, todėl vargina akių sausumas. Dirbtinės ašaros arba tepalai pašalina šią problemą. Jeigu pacientui prieš operaciją džiūna akys, jam reikalinga akių gydytojo konsultacija. Siūlai ištraukiami po 4-7 dienų. Mėlynės paprastai išnyksta per kelias savaites, o patinimas gali užtrukti kiek ilgiau.

Vokų plastika yra gana paprasta ir saugi operacija. Laikinai susilpnėjęs matymas gali trukti iki kelių dienų. Retais atvejais vokas gali patamsėti, sumažėti jo elastingumas, todėl gali būti reikalingas konservatyvus gydymas.

Prieš operaciją įvertinamas voko odos perteklius, kuris turi būti pašalintas.
Jeigu yra riebalinių maišelių perteklius, tuomet jie konservatyviai pašalinami.
Žaizdos kraštai susiūvami paliekant siaurą randelį viršutiniame voke, kuris slepiasi voko raukšlėje, o apatiniame voke-truputį žemiau blakstienų.
Jeigu apatiniuose vokuose yra tik riebalinių maišelių perteklius, o odos pertekliaus nėra, tada galimas pjūvis vidiniame voko paviršiuje taip išvengiant randelio.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie plastines vokų operacijas galite rasti DUK skiltyje.

Operacijos pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.