Chirurginis prakaitavimo gydymas

Visiškai normalu, kad mūsų kūnas prakaituoja užsiimant fizine veikla, patekus į nerimą keliančias situacijas ar paprasčiausiai kasdieniame gyvenime. Tačiau kai kurie žmonės prakaituoja pernelyg gausiai ir todėl gali nejaukiai jaustis.

Hiperhidrozei būdingas padidėjęs prakaitavimas, kuris gali paveikti specifines vietas arba apimti visą organizmą. Klinika siūlo hiperhidrozę gydyti botulino toksino injekcijomis, nes tai iš tikrųjų efektyvus šios problemos sprendimo būdas.

Be to, pažastų hiperhidrozę (padidėjusį prakaitavimą pažastų srityje) galima gydyti ir chirurginiu būdu.  Pažastų hiperhidrozės gydymo procedūra labai panaši į riebalų nusiurbimo procesą, per kurį pašalinamas riebalų perteklius pilvo ar šlaunų srityse. Skirtumas tik tas, kad šalinant prakaito liaukas nusiurbimo būdu, kaniulės anga nukreipiama į odos paviršių, kur yra apokrininės ir ekrininės liaukos. Taip pašalinama beveik trečdalis vienoje srityje susitelkusių prakaito liaukų.

Šis chirurginis prakaitavimo gydymas atliekama taikant intraveninę nejautrą ir trunka nuo 30 minučių iki valandos. Paprastai kiekvienoje pažastyje daromi tik du maži pjūviai, taigi lieka maži ir sunkiai pastebimi randeliai.

Iš klinikos į namus pacientai išleidžiami po 1-2 valandų atlikus procedūrą ir kitą dieną gali imtis įprastos fizinės veiklos. Kai kuriuos pacientus vargina odos sudirgimas, tačiau laikui bėgant praeina; tirpimas pažastų srityje gali tęstis kelias savaites.

Chirurginis pažastų hiperhidrozės gydymas – tai saugus, mažai intervencinis metodas. Procedūra pasižymi ne tik ilgalaikiais bet ir efektyviais rezultatais (prakaitavimas gali sumažėti 80 proc. ir daugiau).