Krūtų didinimas
Kokius implantus (fiziologinius, hidrogelio ar silikoninius) naudojate?
Naudojame silikono implantus, nes jie yra patikimi ir pacientėms patinka jų konsistencija, t.y. kaip jie čiuopiasi. Techniškai galime įdėti ir fiziologinius implantus, bet jie ne taip natūraliai čiuopiasi. Hidrogelio implantai kai kuriose šalyse buvo uždrausti, todėl jų daugiau nenaudojame.
Kokie klinikoje naudojami implantai ir kuo jie skiriasi?
Klinikoje naudojami Polytech ir Motiva implantai. Visų firmų implantai pasižymi gera kokybe, natūraliu čiuopimusi, dideliu skirtingų modelių pasirinkimu, įskaitant ir inovatyviausius dvigubo gelio implantus, bei visi gamintojai suteikia garantijas savo pagamintiems implantams.
Kuo skiriasi anatominės formos implantai nuo apvalių?
Apvalūs implantai labiau pabrėžia krūties viršutinio poliaus pilnumą, anatonimiai implantai suteikia natūralesnę formą.
Kas yra krūties bazė (pagrindas) ir kaip ji matuojama?
Krūties bazė – tai horizontalus vienos krūties matmuo plačiausioje vietoje maždaug spenelių lygyje. Raudona linija žymi krūties kraštus, nuo kurių matuojama krūties bazė. Mėlyna linija žymi krūtinkaulio vidurį.
Svarbu žinoti:
Kad geriau įvertintume krūtinės proporcijas ir padėtį mums reikėtų žinoti atstumą nuo duobutės virš krūtinkaulio iki spenelio vidurio. Nuotraukoje šis atstumas pavaizduotas žalia punktyrine linija.
Ar verta darytis krūtų didinimo operaciją, jeigu planuoju nėštumą metų bėgyje?
Jeigu ruošiatės gimdyti kelių metų bėgyje, operaciją patariama atidėti.
Ar būtina išankstinė konsultacija su gydytoju klinikoje? Ar pakanka nuotolinės konsultacijos el.paštu?
Gydytojui yra žymiai patogiau, kai pacientas atvyksta į “gyvą” konsultaciją – tuomet jis tiksliai gali įvertinti krūties audinius, parinkti implantus ir suprasti pacientės norus.
Tais atvejais, kai pacientei į konsultaciją atvykti sudėtinga (gyvena užsienyje ar kitame mieste ir konsultacijos laiko niekaip nepavyksta suderinti su darbo grafiku ar kita veikla), visus klausimus sprendžiame nuotoliniu būdu susirašinėdami el. laiškais.
Nuotolinei konsultacijai būtinos probleminių sričių nuotraukos (saugant pacientų konfidencialumą fotografuotos be veido, išskyrus atvejus, kaip teiraujamasi dėl veido srities korekcijų) ir kita svarbi informacija (apimtys, ūgis, svoris ir pan.) siekiant preliminariai įvertinti operacijos apimtį, pasiūlyti tinkamo dydžio implantus.
Atvykus po susirašinėjimo el.paštu operacijai, gydytojas dar kartą aptaria su paciente operacijos detales, atlieka tikslius matavimus, įvertina operacijos apimtį.
Kada po operacijos traukiami siūlai?
Siūlai įprastai traukiami po 7 d., jeigu žaizda buvo susiūta netirpstančiais siūlais. Dažniausiai žaizda siuvama tirpiais siūlais, todėl jų traukti nereikia (jie ištirpsta savaime).
Kiek laiko po operacijos negalima vairuoti?
Po operacijos patartina bent savaitę nevairuoti.
Kiek laiko reikia nešioti specialią liemenėlę?
Specialią liemenėlę reikia nešioti 3-4 savaites.
Kada galima skristi lėktuvu po krūtų didinimo operacijos?
Skristi lėktuvu anksčiausiai galima po 5 dienų.
Kada galima miegoti ant pilvo?
Ant pilvo galima miegoti po 4 savaičių.
Kada galima grįžti į darbą?
Priklausomai nuo darbo pobūdžio. Jeigu darbas nėra fizinis, galima grįžti jau po kelių dienų. Aktyvia fizine veikla galima užsiimti praėjus 4-6 savaitėms po operacijos.
Kokiu pjūviu atliekamas krūtų didinimas?
Operaciją galima atlikti tiek areolės, pažasties pjūviais ar pjūviu po krūtimi.
Ar būtina implantus keisti?
Implantus rekomenduojama keisti po 10-20 metų.
Ar vienodos visų implantų gamintojų teikiamos garantijos?
Visi implantų gamintojai deklaruoja, kad suteikia viso gyvenimo laikotarpio garantijas, tačiau būtina paminėti, kad skirtingi peroperavimo atvejai vertinami individualiai ir gamintojai skirtingai aiškina dėl ko atsirado viena ar kita komplikacija (pavyzdžiui kapsulės kontraktūra, implanto plyšimas ar pan.) Tačiau visi mūsų implantų tiekėjai problemas sprendžia geranoriškai ir siūlo pacientėms palankiausius sprendimo būdus.
Ar įmanoma dėti skirtingo dydžio implantus? Ar kaina nesikeičia?
Taip įmanoma. Kaina būna tokia pati kaip ir dedant vienodo dydžio implantus.
Kokios galimos komplikacijos?
Komplikacijos nėra dažnos, tačiau retais atvejais galima spenelių nejautra, infekcija, krūtų asimetrija, kraujavimas, ryškūs randai, implanto prakiurimas, kapsulės susiformavimas.
Kada matomas galutinis vaizdas po operacijos?
Galutinis rezultatas matomas 3 mėn. po operacijos.
Kiek laiko būtina praleisti klinikos stacionare?
Po operacijos išleidžiame tą pačią dieną, arba pacientės praleidžia vieną naktį klinikoje slaugant medicinos personalui.
Ar krūtų didinimas turi įtakos maitinimui?
Ne, neturi. Tai liudija ir pacienčių „gyvi“ pavyzdžiai:
„… rašo Jūsų pacientė iš Elektrėnų, kuri prieš porą metų darėsi krūtų didinimo operaciją. Norėčiau nuoširdžiai padėkoti už darbą ir pasidžiaugti, kad sėkmingai pagimdžiau ir dabar auginame tvirtą bei sveiką trijų mėnesių sūnelį. Esu labai laiminga, kad galiu jį pati maitinti. Dar kartą DĖKUI ir iki pasimatymo per konsultacijas.“
Ar visada po operacijos išvedami drenai?
Jeigu ši operacija Jums daroma pirmą kartą, gali būti (bet retai), kad po operacijos į namus išleisime su drenais. Jei daroma pakartotinė operacija, drenai paliekami visada.
Ar galima darytis operaciją, jeigu man dar nėra 18 m.?
Operacijos nepatartina darytis jaunesnėms nei 18 metų merginoms, tačiau išskirtiniais atvejais su tėvų sutikimu, operaciją galima atlikti.
Ar galima operacija išsimokėtinai?
Išsimokėjimo galimybę galime pasiūlyti Lietuvoje oficialias pajamas gaunantiems pacientams.
Ar po operacijos išduodate nedarbingumo pažymėjimą?
Po estetinių operacijų nedarbingumo pažymėjimo neišduodame.
Ar silikoniniai krūtų implantai netrukdo atlikti mamografijos tyrimo?
Silikonas užstoja rentgeno spindulius, bet padarius kelių projekcijų nuotraukas galima matyti visą krūties audinį. Prieš darantis mamografijos tyrimą būtina informuoti mamologą.
Ar krūtų implantai gali sukelti krūtų vėžį?
Tyrimais tai nėra įrodyta.
Kokias priemones rekomenduojama naudoti nuo randų?
Visiškai sugijus pjūviams rekomenduojama randus tepti Dermatix tepaliuku.
Aš labai noriu mažo atstumo tarp krūtų. Ar visada įmanoma padaryti siaurą tarpkrūtį per krūtų didinimą?
Ar po krūtų didinimo operacijos pacientės tarpkrūtis bus siauras priklauso nuo daugelio aplinkybių – pacientės krūtinės ląstos formos, krūtų odos pertekliaus ir krūtų odos stangrumo, spenelių padėties ir nuo implantų pločio. Dažna moteris galvoja, kad parinkus platesnio pagrindo implantus, jie suformuos siaurą tarpkrūtį, tačiau parinkus per plačius implantus, gali išsivystyti kita žymiai rimtesnė problema – sinmastija. Esant sinmastijai, krūtys per daug priartėja viena prie kitos, jaučiamas diskomfortas, oda tarp krūtų įsitempusi, atrodo lyg būtų atsidalinusi nuo krūtinkaulio. Tokiu atveju gali net prireikti korekcinės operacijos.
Pavyzdys iš mokomosios medžiagos
Koks pjūvis rekomenduojamas atliekant krūtų didinimą?
Pjūvio vieta su kiekviena paciente aptariama individualiai, tačiau dažniausiai atliekame pjūvius po krūtimis, kurie yra mažai pastebimi. Areolės pjūvis turi savo minusų ir pliusų. Jis labai tinkamas, jeigu tuo pačiu reikia pamažinti areolės diametrą, bet gali sukelti areolės jautrumo, maitinimo krūtimi problemų.
Jei krūtų speneliai „žiūri“ į šonus, krūtų didinimo operacijos metu niekaip nepavyks suformuoti siauro tarpkrūčio?
Jeigu speneliai „žiūri“ labiau į šonus prieš operaciją ir jeigu yra platokas tarpkrūtis, vien implantais nelengva jį susiaurinti. Tokiu atveju galima persodinti riebalų iš kitos kūno vietos, jeigu pacientė jų turi.