Riebalų persodinimas į veidą
Tai kad kiekvieni metai mums suteikia daugiau išminties, gilina žinias, praplečia draugų ratą bei prideda gražių akimirkų mus gali tik džiuginti, tačiau atsirandančios raukšlelės apie akis, svyrantys lūpų kampučiai ar pilnumą praradę skruostai neretai verčia susimąstyti, ar tikrai tai išminčiai būtina atsispindėti mūsų veide?…
Senstant ne tik oda praranda elastingumą, tačiau „persitvarko“ ir riebalinis audinys – dalis riebalinių ląstelių nyksta, migruoja į kitas vietas (pavyzdžiui jaunystėje putlūs skruostai, kuriuose riebalinis audinys formavosi ties šonine apatinio voko sritimi, vyresniame amžiuje bliūkšta, leidžiasi žemyn, suteikdamas veidui pavargusią išraišką).
Veido atjauninimas riebalais – pasaulyje pripažintas ir patvirtintas būdas – per keletą pastarųjų metų išpopuliarėjo ir mūsų klinikoje. Dėl palyginus nedidelio savo invazyvumo, dažnai vadinama riebalų injekcijomis. Tai saugi procedūra, nes jos metu naudojamos to paties paciento riebalinės ląstelės – organizmas jų neatmeta, nekyla alerginės ar imuninės reakcijos. Pagrindinis šio metodo privalumas – natūralus estetinis rezultatas. Moksliniai tyrimai įrodė, kad riebaliniame audinyje yra gausu kamieninių ląstelių, kurių dėka net ir veido oda atsinaujina.
Šios procedūros metu ne tik akivaizdžiai pakoreguojamos pageidaujamos veido sritys (akių kampučių raukšlės, subliuškę skruostai, įdubę paakiai, išplonėjęs smilkinių srities poodis, gilūs ašarų latakėliai po akimis ir kita), tačiau pagražinami tų kūno sričių kontūrai (įprastai pilvo, juosmens, sėdmenų), nuo kurių buvo siurbiami riebalai jų persodinimui.
Procedūra dažniausiai atliekama intraveninėje nejautroje ir trunka apie 1-2 val. Per operaciją dažniausiai atliekama hiperkorekcija, t.y. persodinamas didesnis riebalų kiekis nei reikalinga, nes prigyja tik dalis persodintų riebalų. Po operacijos pacientai įprastai į namus išleidžiami tą pačią dieną. Pirmą savaitę tikėtinas žymus patinimas veido srityje, mėlynės, skausmingumas galimas tiek veido, tiek ir donorinėje srityje, todėl po procedūros rekomenduojama ilsėtis namuose Antrą savaitę patinimas slūgsta greičiau, skausmas ir mėlynės išnyksta. Aktyvesnė fizinė veikla galima ne anksčiau nei po 1-3 savaičių.
Operacijos rezultatais pacientai džiaugiasi jau trečią savaitę, nors galutinis vaizdas matomas po 3-6 mėnesių po operacijos. Veido atjauninimo riebalais operacijos rezultatas – pastebimas, ilgalaikis ir patikimas.
Atlėpusių ausų korekcijos operacija gali pakeisti ausų formą ir jas priartinti prie galvos. Operuojami pacientai, kurių ausys per didelės ar atlėpusios. Siekiant tikslesnės simetrijos dažniausiai operuojamos abi ausys. Suaugusieji dažniausiai operuojami vietinėje nejautroje, o maži vaikai (iki 10 metų) – bendrinėje nejautroje.
Atliekant atlėpusių ausų formos korekciją dažniausiai taikomas vienas iš dviejų metodų:
- esant kriauklės hiperplazijai (išvešėjimui), šalinama dalis ausies kremzlės ir odos perteklius užausyje;
- esant nesusiformavusiam priešvijokliui, taip pat šalinamas odos užausyje, o ausies kremzlė įpjaunama daugybinių lankelių forma taip ją susilpninant, kad ji taptų lankstesnė. Tai leidžia ausį priartinti prie galvos.
Operacijos metu gali būti taikomi ne vien tik šie metodai. Pjūvis dažniausiai daromas užpakaliniame ausies kaušelio paviršiuje ir lieka vos pastebimas pooperacinėms žaizdos sugijus
Po operacijos medicininis tvarstis nuimamas po savaitės. ir pakeičiamas į sportinę juostelę, apsaugančią ausis nuo traumavimo. Ją rekomenduojama nešioti dar tris savaites. Patinimas ir ausų aptirpimas gali užtrukti iki kelių mėnesių. Kartais galimi nedideli skirtumai tarp ausų, kuriuos sąlygoja sunkiau prognozuojami ausies kremzlės ir odos randėjimo procesai.
Galimos komplikacijos – kraujavimas po operacijos, asimetrija, infekcija, ryškesni randai.
Pacientai į namus gali išvykti tą pačią dieną. Jeigu žaizda buvo susiūta netirpiais siūlais, jie traukiami po 10-14 dienų. Jeigu susiūta tirpiais siūlais – jų traukti nereikia (ištirpsta savaime). Į užsienį rekomenduojama vykti ne anksčiau nei po 5 dienų.
Pjūviai atliekami už ausų. Odos (kartais ir kremzlės) perteklius pašalinamas. Ausiai suteikiama estetiškesnė, labiau prie galvos prigludusi forma. |
Operacijos pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Kosmetinė nosies chirurgija gali ne tik pakeisti nosies formą, bet ir pagerinti kvėpavimo funkciją. Kadangi nosis yra centrinė veido figūra, todėl daugelis pacientų nori pagerinti savo išvaizdą keičiant nosies formą ir/arba jos dydį.
Patyręs plastikos chirurgas Jums gali pasiūlyti:
- Išlyginti nosies „kuprelę“
- Sumažinti nosies plotį
- Patobulinti nosies galiuką
- Ištiesinti iškrypusią pertvarą
Su tam tikrais apribojimais daugelis nosies bruožų gali būti pakeisti suteikiant jai patrauklesnę formą. Operacija atliekama vietinėje, intraveninėje arba bendrinėje nejautroje. Pacientas po operacijos naktį praleidžia klinikoje.
Operuojant pjūvis atliekamas nosies viduje arba daromi keli nedideli pjūviai šalia nosies. Randai paprastai būna nematomi arba sunkiai pastebimi. Oda atpreparuojama nuo nosies kaulų ir kremzlės. Specialių instrumentų pagalba nosies kontūrui suteikiama pageidaujama forma. Natūralaus odos elastingumo dėka, ji glaudžiai prigula prie naujo kontūro. Operacijos pabaigoje ant nosies priderinamas mažas įtvaras, kuris palaiko pakeistą formą ir sumažina audinių edemą. Esant reikalui, nosies ertmėje kelioms dienoms paliekamas tvarstis. Įtvaras nuo nosies nugarėlės nuimamas po 5-7 dienų. Siūlai ištraukiami po 10 dienų. Patinimas ir mėlynės aplink nosį ir akis yra įprastas reiškinys, kuris gali užtrukti kelias savaites po operacijos. Per šį laikotarpį palaipsniui sugrįžta laikinas jautrumo ir uoslės sutrikimas. Patinimas kartais gali užtrukti iki 6 mėnesių ar net ilgiau, kol visiškai pranyksta. Priklausomai nuo galutinio rezultato, kartais gali būti reikalinga pakartotinė operacija mažiems trūkumams pašalinti.
Retais atvejais uždegimas ar kraujavimas gali sulėtinti gijimo procesą ar palikti randą. Pacientams, turintiems storą arba riebią odą, gijimo procesas paprastai būna sudėtingesnis.
Operacija gali koreguoti nosies karkaso nelygumus, šnervių formą ir gali pakeisti nosies/lūpų kampą. | ||
Priklausomai nuo operacijos pobūdžio pasirenkamas pjūvis odoje. Jeigu reikia koreguoti nosies galiuką, tada pjūvis daromas tarp šnervių. Jeigu šnervės yra per plačios, jas galima susiaurinti. | ||
Po operacijos dažniausiai tamponuojama nosies ertmė ir uždedamas išorinis įtvaras. |
Konsultuoja ir operuoja gydytojas otorinolaringologas, med.m. dr. Tomas Balsevičius, gydytojas otorinolaringologas Giedrius Gylys, gydytojas otorinolaringologas Dovydas Gutmanas.
Šio tipo operacijos pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos darbų galerijoje.
Blefaroplastika suprantama kaip odos pertekliaus ar riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Ši operacija grąžina veidui jaunatvišką ir pailsėjusio žmogaus išvaizdą ir paprastai atliekama vyresniems nei 35 metai pacientams. Dažniausiai operacija atliekama abiejose pusėse siekiant simetriškumo. Viršutiniai ir apatiniai vokai gali būti operuojami tiek kartu, tiek atskirai priklausomai nuo patologijos. Tos pačios operacijos metu galima atlikti veido atjauninimo operaciją (veido patempimą).
Atskira patologija yra nukaręs apatinis vokas (blefaraptozė) dėl nusilpusio žiedinio akies raumens. Šią problemą taip pat galima pašalinti chirurginiu būdu. Paprastai operuojama vietinėje nejautroje ir operacija trunka 1-2 valandas. Pacientui pageidaujant galima ir intraveninė anestezija. Bendrinė anestezija reikalinga, jeigu kartu atliekama ir veido atjauninimo operacija.
Vokas įpjaunamas išilgai raukšlės pagal odos linijas. Lygiagretaus (antro) pjūvio dėka pašalinamas odos perteklius. Vokai dažnai išsipučia ir sudaro pavargusio žmogaus išraišką ir dėl riebalų maišelių, gulinčių po oda, kurie turi polinkį didėti su amžiumi. Riebalų maišeliai iš apatinio voko pašalinami per pjūvį išoriniame voko paviršiuje iš kart po blakstienomis arba per pjūvį iš vidinio voko paviršiaus, o iš viršutinio voko – per blefaroplastikos pjūvį.
Po operacijos dėl patinimo gali būti sunku užsimerkti, todėl vargina akių sausumas. Dirbtinės ašaros arba tepalai pašalina šią problemą. Jeigu pacientui prieš operaciją džiūna akys, jam reikalinga akių gydytojo konsultacija. Siūlai ištraukiami po 4-7 dienų. Mėlynės paprastai išnyksta per kelias savaites, o patinimas gali užtrukti kiek ilgiau.
Vokų plastika yra gana paprasta ir saugi operacija. Laikinai susilpnėjęs matymas gali trukti iki kelių dienų. Retais atvejais vokas gali patamsėti, sumažėti jo elastingumas, todėl gali būti reikalingas konservatyvus gydymas.
Prieš operaciją įvertinamas voko odos perteklius, kuris turi būti pašalintas. | ||
Jeigu yra riebalinių maišelių perteklius, tuomet jie konservatyviai pašalinami. | ||
Žaizdos kraštai susiūvami paliekant siaurą randelį viršutiniame voke, kuris slepiasi voko raukšlėje, o apatiniame voke-truputį žemiau blakstienų. | ||
Jeigu apatiniuose vokuose yra tik riebalinių maišelių perteklius, o odos pertekliaus nėra, tada galimas pjūvis vidiniame voko paviršiuje taip išvengiant randelio. |
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie plastines vokų operacijas galite rasti DUK skiltyje.
Operacijos pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Žmogaus veidas ne tik atskleidžia charakterio savybes, išduoda emocinę būseną, bet taip pat kalba ir apie amžių, patirtį, bendrą organizmo procesų veiklą. Veidas visada turėtų išlaikyti harmoniją tiek su visu kūnu, tiek su žmogaus vidumi – švytėti ir spinduliuoti energiją.
Šiam tikslui pasiekti klinikoje atliekamos šios veido srities operacijos:
Bambos formos korekcija – tai chirurginė procedūra, kuri atliekama siekiant suteikti bambai estetiškesnę formą.
Neestetiška bambos forma gali susiformuoti gijimo procese po virkštelės nukirpimo, taip pat atsiradus bambos išvaržai, po gimdymo susilpnėjus pilvo raumenims, labai intensyviai sportuojantiems (sunkiaatlečiams), dėl nutukimo.
Priklausomai nuo deformuotos bambos atsiradimo priežasčių gali būti taikomi skirtingi operacijos būdai:
- Išvaržos atveju atliekama išvaržos plastika bei pašalinamas likęs odos perteklius;
- Esant odos pertekliui šalinamas odos perteklius ir likusi bambos dalis fiksuojama prie pilvo sienos;
- Esant įdubusiai, tačiau platesnei bambai atliekamas bambos siaurinimas;
- Kartais, siekiant išvengti randų, galimas naujos bambos formavimas, šalinant senąją;
- Esant kitoms deformacijoms, pacientui parenkamas individualus korekcijos metodas.
Įprastai bambos formos korekcija atliekama vietinėje nejautroje. Kartais, jei stebimas pilvo raumenų silpnumas, bambos išvarža, gali būti atliekama didesnės apimties operacija – pilvo plastika su naujos bambos formavimu, tuomet operacija atliekama bendrinėje nejautroje.
Po operacijos išleidžiama tą pačią dieną. Dažniausiai žaizda suklijuojama medicininiais klijais, todėl speciali priežiūra nereikalinga. Vidutinis fizinis aktyvumas galimas jau tą pačią dieną, skausmingumas minimalus, gali atsirasti nedidelės mėlynės, patinimas.
Jeigu diskusijoms apie sėdmenų ar krūtinės formą moterys skiria daug laiko, blauzdų formos patobulinimui ir vyrai ir moterys ieško būdų – moterys vargsta, nes neranda tinkamos aprangos, batų, negražiai kojos atrodo vilkint sijoną; vyrai lieja prakaitą sporto salėse bandydami koreguoti pernelyg plonas blauzdas.
Tačiau blauzdų formą beveik absoliučiai nulemia genai (rečiau įtakoja persirgtos ligos ar kiti susirgimai) ir ją pakeisti iki siekiamo standarto savo jėgomis labai sudėtinga.
Plastinėje chirurgijoje plačiai taikomi du blauzdų apimties didinimo metodai: riebalinio audinio persodinimas į blauzdas ir blauzdų implantai.
Riebalų persodinimo į blauzdas operacijos metu dažniausiai persodinama po 75-150 ml. riebalinio audinio, persodinant didesnį riebalų kiekį (atliekant hiperkorekciją), nes ne visi persodinti riebalai prigyja. Persodinimui atlikti nusiurbiamų riebalų kiekis turi būti bent dvigubai didesnis, nes dalis riebalinių ląstelių suyra ir negali būti panaudotos, todėl ši operacija tinkama pacientams, kurie turi riebalinio audinio perteklių kitose kūno srityje (pavyzdžiui, pilvo, juosmens, šlaunų). Ši operacija mažiau invazyvi, mažesnė komplikacijų rizika, nes naudojami paties paciento audiniai.
Blauzdų apimties didinimo implantais operacija savo populiarumu taip pat neatsilieka dėl akivaizdžių rezultatų. Blauzdų implantai gali suformuoti išraiškingesnius blauzdų kontūrus tiek vidinėje, tiek ir išorinėje blauzdų pusėse. Naudojant skirtingų dydžių, projekcijų implantus, suformuojamas kūno proporcijas atitinkantis kontūras.
Tiek blauzdų apimties didinimo riebalais, tiek ir blauzdų implantais operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka nuo 1,5 iki 2 val. Į darbą galima grįžti po savaitės, tačiau fizinį aktyvumą reikėtų riboti 4-6 savaites. Po operacijos rekomenduojama kelias savaites dėvėti kompresines kojines.
Parinkus pacientui tinkamiausią operacijos metodą pasiekiami ne tik estetiškai geri rezultatai, tačiau ir nusiraminimas dėl ilgai kamavusio nepasitikėjimo savimi. Teigiama, kad ideali blauzdos apimtis lygi beveik dviems čiurnos apimtims. Siekiame rezultato kartu?…
Žmonės, netekę daug svorio, dažnai turi didelį kabančios odos perteklių, kuris bjauroja kūno išvaizdą ir sukelia daugybę rūbų pasirinkimo ir higienos problemų. Žymiai netenkant svorio per santykinai trumpą laiką (paprastai 15-18 mėn.), atsiradęs odos perteklius nepranyksta ir neprisitaiko prie sumažėjusių kūno apimčių dėl odos elastinių savybių negrįžtamų pokyčių.
Plastikos chirurgas gali padėti Jums suprasti, kokia kūno forma slypi po odos pertekliumi Jums pasiekus pageidaujamą kūno svorį.
„Kabančio“ pilvo plastika (abdominoplastika) reikalinga esant pilvo odos pertekliui ir pilvo raumenų laisvumui. Kabančios odos „maišai“ žastuose arba šlaunyse taip pat šalinami chirurgiškai.
Per konsultaciją plastikos chirurgas įvertins Jūsų kūno formą ir pageidavimus, padėsiančius išsamiai paruošti operacijos planą. Moterims po mastektomijos paprastai neatliekamos žastų odos pertekliaus šalinimo operacijos. Pacientams, sirgusiems flebitu (kojų venų uždegimu) nors ir vienoje pusėje, neatliekamos šlaunų odos pertekliaus šalinimo operacijos. Kaip ir bet kurios operacijos metu galimos komplikacijos, apie kurias perspės plastikos chirurgas ir anesteziologas.
Pacientui stovint, plastikos chirurgas pažymi ant odos tam tikras ribas ir pjūvių vietas. Tai Jums dar kartą leis peržvelgti operacijos planą prieš jos pradžią. Dažniausiai operuojama bendrinėje nejautroje. Priklausomai nuo operacijos apimties ji gali trukti 2-6 valandas. Atlikus pjūvius, oda ir poodžio riebalų sluoksnis atpreparuojami nuo žemiau esančių audinių. Esant odos pertekliui pilvo srityje, dažnai kartu atliekama pilvo raumenų plastika juos suartinant tarpusavyje. Pašalinus odos ir poodžio riebalų sluoksnio perteklių, oda gerai priglunda prie žemiau esančių audinių. Norint išvengti pjūvių gijimo komplikacijų ir skysčio kaupimosi po operaciniu plotu, paliekamas vienas ar daugiau drenų.
Žastų odos pertekliaus pašalinimo operacija (brachioplastika) skirta panaikinti kabančios odos ir riebalinio audinio perteklių iš viršutinio – vidinio žasto paviršiaus. Pjūvis paprastai tęsiasi nuo pažasties iki alkūnės srities. Jei pacientas turi tik riebalų sankaupą žaste be odos pertekliaus, tada galima vien tik riebalų pertekliaus atsiurbimo operacija.
Po operacijos pacientai paprastai nakvoja ligoninėje. Kitą dieną jau reikia pradėti vaikščioti nors skausmas dar gali išlikti kelias dienas. Šalto vandens ar ledų kompresai sumažina patinimą ir diskomfortą. Po kelių dienų galima užsiimti kasdienine veikla namuose, o trečią dieną – praustis duše. Visapusiška fizinė veikla leidžiama po 3-4 savaičių po operacijos. Drenai pašalinami po kelių dienų sumažėjus sekreto kiekiui. Po operacijos apie 3 savaites dėvimi elastinio audinio drabužiai, kurie apspaudžia pjūvius jiems gyjant, mažina pooperacinį patinimą ir mėlynių formavimąsi.
Žastų plastika, taip pat žinoma kaip žastų odos patempimas (brachioplastika) – gali pašalinti odos ir riebalinio audinio perteklių, suteikiant žastams gražų ir jaunatvišką kontūrą. Senstant žastų oda tampa laisva ir kabanti, todėl rekomenduojama žastų odos patempimo operacija.
Dažnai tokios operacijos pacientai yra žmonęs, netekę pakankamai daug kūno svorio, tačiau ši operacija gali būti atliekama ne tik stambiems ar daug svorio netekusiems pacientams, bet ir kitiems, kuriems reikia paprasčiausiai sustangrinti žastų odą. Dažnai tokie pacientai yra vyresnio amžiaus, su patįsusia ne tik žastų, bet ir viso kūno oda.
Operacijos galimybės:
- Pacientams, kurie turi nedideles riebalinio audinio sankaupas žastų srityje, be odos pertekliaus – atliekamas tik riebalų nusiurbimas.
- Pacientams, kurie turi nedidelį žastų odos perteklių ir labiau lokalizuotą link pažastų – šalinamas mažesnis žasto odos kiekis, kuris palieka mažesnius randus.
- Pacientams, kurie turi didelį žastų odos perteklių, dėl didelio numesto svorio kiekio – odos perteklius šalinamas per didesnius pjūvius: nuo alkūnės per žasto vidinį paviršių iki pažasties ir pratęsiant jį iki krūtinės ląstos.
Dažniausiai operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka 2-3 valandas. Fizinį aktyvumą rekomenduojama riboti bent 10 dienų, kompresines reankoves dėvėti 8 savaites. Intensyvesnis patinimas gali būti jaučiamas dvi savaites, randai pradeda blukti po 8-12 savaičių ir tampa nebeik nematomi.
Galimos žastų odos patempimo komplikacijos: kraujavimas, infekcija, negražūs randai, rankų tinimas.
Po operacijos pacientai džiaugiasi sumažėjusiu rankų odos pertekliumi, padidėjusiu pasitikėjimu savimi, galimybe nešioti rūbus trumpomis rankovėmis ir būti tuo patenkintais.
Daugumos vyrų, o tuo pačiu ir moterų nuomone, tobulo moters kūno apibrėžimas neretai apjungia tokius požymius kaip iškili krūtinė, lieknos kojos ar riestas užpakaliukas. Pastarosios kūno srities nuvertinti nereikėtų, nes moterys neretai skundžiasi plokščiais ar neproporcingai mažais sėdmenimis, kurie sukelia psichologinį nepasitenkinimą savimi ar nepakankamai „išpildo“ drabužių linijas. Netobula sėdmenų forma gali būti nulemta genetiškai, sąlygota svorio netekimo ir sėdmenų odos nukarimo ar amžiaus.
Kartais sėdmenų formą pakoreguoti pavyksta intensyvių treniruočių ir suderintos mitybos metu, tačiau dažnai prireikia ir medicininių metodų. Pastaruoju metu sėdmenų formos korekcijai naudojamas ypač populiarus ir efektyvus būdas – Braziliškas sėdmenų pakėlimas.
Šis sėdmenų korekcijos būdas turi daugybę privalumų:
- Naudojamos to paties žmogaus riebalinės ląstelės;
- Pagražinamas ne tik sėdmenų kontūras, bet ir nusiurbtų kitų kūno sričių linijos;
- Saugiausias ir natūraliausias sėdmenų didinimo metodas;
- Sėdmenys čiuopiasi daug natūraliau nei didinti implantais, be to žymiai mažesnė infekcijų tikimybė;
- Minimalūs randai, kurie beveik nepastebimi.
Sėdmenų didinimo riebalais operacijos metu yra dažniausiai persodinama po 250 – 350 ml į kiekvieną sėdmenį, į abu sėdmenis apie 700 ml (dažniausiai atliekama hiperkorekcija, t.y. persodinamas didesnis riebalų kiekis, nes ne visi persodinti riebalai prigyja). Donorinėmis vietomis gali būti pilvas, juosmuo, nugara ar šlaunys. Operacijos metu įprastai yra taikoma bendrinė nejautra, rečiau – intraveninė nejautra. Po šios operacijos pacientai praleidžia vieną naktį klinikoje.
Gijimo trukmė po sėdmenų didinimo riebalų persodinimu priklauso nuo operacijos apimties, tačiau fizinį aktyvumą rekomenduojama riboti 1-2 savaites, į darbą galima grįžti po 10-14 dienų. Galutinis operacijos rezultatas matomas jau po 3 mėnesių, tačiau metų bėgyje dalis riebalinio audinio dar gali rezorbuotis.
Riebalų persodinimo operacijos, keičiančios Jūsų figūrą ir padidinančios pasitikėjimą savimi, šiuo metu yra labai plačiai naudojamos – ir ne tik sėdmenų, bet ir veido, krūtų, blauzdų ar kitų kūno sričių korekcijai.
Moterims dažnai po nėštumo ar svorio netekimo atsiranda pilvo odos perteklius ir sienos silpnumas dėl ištemptų pilvo raumenų. Abdominoplastika (operacinis odos ir riebalinio audinio pertekliaus pašalinimas) panaikina šias problemas. Jeigu pacientas skundžiasi tik riebalinio audinio pertekliumi tokiu atveju gali užtekti vien riebalų atsiurbimo (liposukcijos). Abdominoplastika paprastai atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka 2-3 valandas. Pacientas paprastai klinikoje turi pasilikti vieną naktį. Išvykus į namus, dar kelias dienas reikia gerti analgetikus. Namuose būtina dėvėti specialų korsetą. Po operacijos pacientas turi apriboti savo veiklą 2-3 savaites, o fizinio krūvio reikia vengti 4-8 savaites. Siūlai paprastai pašalinami po 10-12 dienų po operacijos.
Prieš operaciją pacientės gali ateiti su mėgstamu maudymosi kostiumėliu ar kelnaitėmis ir tada pjūviai suprojektuojami taip, kad pasislėptų. Pjūviai atliekami pilvo apatinėje dalyje. Pjūvio aplink bambą dėka ji lieka prisitvirtinusi prie pilvo sienos. Oda ir riebalinis audinys atpreparuojami nuo pilvo sienos ir pilvo raumenų iki šonkaulių lanko. Chirurgas gali taip pat pašalinti riebalinio audinio perteklių nuo juosmens liposukcijos būdu ir, reikalui esant, sutvirtinti pilvo sienos raumenis juos sutrumpinant ir suartinant prie vidurinės pilvo linijos. Odos ir riebalų perteklius pašalinami. Pilvo odoje atlikus išilginį pjūvį per jį ištraukiama bamba ir prisiuvama buvusiame aukštyje.
Po operacijos dažniausiai paliekami drenai, kurie šalinami po 3-14 dienų. Audinių edema gali užtrukti kelis ar daugiau mėnesių. Pacientai dažnai pastebi sumažėjusį pilvo ir šlaunų viršutinės dalies jautrumą, kuris užtrunka kelis mėnesius. Randai aplink bambą ir pilvo apačioje palaipsniui mažėja ir tampa vis sunkiau pastebimi.
Galimos abdominoplastikos komplikacijos: kraujavimas, uždegimas ir gijimo sutrikimai, kurie gali sąlygoti randų susiformavimą. Kartais galima nedidelė asimetrija. Kadangi oda preparuojama dideliame plote, galimas kraujotakos sutrikimas ar jos dalies netekimas. Prieš ir po operacijos pacientai turi nerūkyti bent 14 dienų ir 14 dienų prieš operaciją nevartoti aspirino.
Tipinė pacientė turi odos perteklių ir/arba riebalinio audinio perteklių pilvo plote. Randų ilgis priklauso nuo pašalinto odos pertekliaus. Randą stengiamasi taip projektuoti, kad jis pasislėptų po maudymosi kostiumėliu. | ||
Dažnai suartinami tiesieji pilvo raumenys, kurie prasiskiria per nėštumo laikotarpį. | ||
Odos perteklius patempiamas žemyn ir pašalinamas. Bamba perkeliama į naują vietą odoje į anksčiau buvusį jos aukštį. | ||
Nors randas ir paslėptas po apatiniais drabužiais, tačiau be jų jis bus visada matomas. Su laiku randas pabals ir taps panašesnis į aplinkinę odą. |
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie pilvo plastiką galite rasti DUK skiltyje.
Įvairių šio tipo operacijų pavyzdžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Riebalų nusiurbimo operacija yra efektyvi pilvo, juosmens, sėdmenų, šlaunų ir kelių srityse. Riebalų pertekliaus nusiurbimas daugeliu atveju tapo saugia ir patikima alternatyva didelės apimties operaciniam gydymui kuomet siekiama pakeisti kūno kontūrus paliekant minimalius randus. Ši operacija efektyviausia kai taikoma pašalinti lokalizuotoms riebalų sankaupoms rezistentiškoms dietai ar mankštai. Riebalų nusiurbimo operacija dažniausiai atliekama epidurinėje arba bendrinėje nejautroje, išskyrus mažų plotų liposukciją, kuri atliekama vietinėje nejautroje. Priklausomai nuo operacijos apimties, Jūs galite grįžti į namus, nakvoti viešbutyje ar turite pasilikti mūsų klinikoje prižiūrint kvalifikuotam personalui.
Operacija trunka nuo 1 iki 4 valandų. Liposukcijos plotuose audiniai infiltruojami specialiu tirpalu, kuris palengvina riebalų pertekliaus nusiurbimą, sumažina kraujavimo, mėlynių riziką ir slopina skausmą. Riebalų sankaupų vietose oda įpjaunama 3-5 mm ilgyje keliose vietose. Per šį pjūvį per odą įkišama buka tuščiavidurė kaniulė su keliomis angomis. Tiksliais kaniulės judesiais pasiekiamos riebalų sankaupos, kurios atsiurbiamos per kaniulės angas dėka neigiamo slėgio. Pašalinus norimą riebalinio audinio kiekį pjūviai užsiuvami. Ši operacija užtrunka gana ilgai ir reikalauja nemažai kantrybės ir kruopštumo iš plastikos chirurgo, kadangi dažnai tenka nutraukti riebalų siurbimą ir čiuopiant įsitikinti, kad riebalinis audinys yra nusiurbiamas tolygiai ir pagal atitinkamas anatomines sritis. Specialūs korsetai, užsakyti prieš operaciją pagal Jūsų apimtis, standžiai prispaudžia liposukcijos plotus sumažindami kraujavimo, mėlynių galimybę ir paspartina gijimo procesą. Nepaisant to, dažnai būna edema ar susiformuoja mėlynės. Mėlynės paprastai išnyksta per kelias savaites, tačiau edema gali užtrukti kelis mėnesius iki visiško jos išnykimo.
Po operacijos pirmas kelias dienas pacientai turi gerti daug skysčių ir analgetikus. Rekomenduojami sportininkų gėrimai, turintys daug elektrolitų. Pacientai gali sugrįžti į kasdienę veiklą maždaug po savaitės, tačiau turi palaukti bent kelias savaites iki sunkesnių darbų.
Komplikacijos būna retai. Kartais gali atsirasti kabančios odos perteklius, kuris sąlygojamas nepakankamo odos elastingumo ar likusio riebalinio audinio, tačiau, neatsakingai pašalinus per didelius riebalinio audinio kiekius, galimos negrįžtamos duobės odos paviršiuje, kurios nepriimtinos tiek pacientui, tiek chirurgui. Todėl kartais reikalinga papildoma mažos apimties operacija pasiekti norimam rezultatui. Geriausi rezultatai pasiekiami jaunesniems pacientams, kurių odos tonusas geras, tačiau ir vyresni pacientai lieka patenkinti sumažėjusiomis apimtimis ir pagražėjusia kūno forma.
Pilvas, šlaunys ir rankos labiausiai tinkamos sritys riebalų atsiurbimui. Jei įmanoma trumpi pjūviai iki 5 mm padaromi natūraliose raukšlėse ir suleidžiamas šaltas tirpalas. | Klubų ir sėdmenų srities riebalų atsiurbimas taip pat gali pagrąžinti kontūrus. | ||
Riebalai atsiurbiami per specialias kaniules vakuumo pagalba kruopščiai tikrinant kad kontūrai taptų kuo lygesni. | Specialūs kompresiniai korsetai dėvimi keturias savaites po operacijos kad kontūrai būtų kuo lygesni. Korsetą galima nusivilti trumpam laikui, pvz. einant į dušą. | ||
Preliminarūs rezultatai matomi iš karto, tačiau galutinių rezultatų reikia laukti 2-3 mėnesius kol atslūgs patinimas. |
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie riebalų nusiurbimo operacijas galite rasti DUK skiltyje.
Įvairių šio tipo operacijų pavyzdžių rasite mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Kūno kontūrai gali būti koreguojami skirtingais metodais – pradedant modeliuojančiais kremais, dietomis ir baigiant treniruotėmis ar netgi operacijomis.
Klinikoje atliekamos skirtingos kūno kontūrų koregavimo operacijos, kurių rezultatai – akivaizdūs ir ilgalaikiai.
- Riebalų nusiurbimas
- Pilvo plastika
- Sėdmenų didinimas riebalais
- Žastų odos patempimas
- Šlaunų odos patempimas
- Blauzdų formos korekcija
- Bambos formos korekcija
Įvairių kūno kontūrų korekcijų operacijų pavyzdžių rasite mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Statistiškai ginekomastija kamuoja 30-50% visos vyrų populiacijos. Nors ji nėra pavojinga, tačiau vyrams sukelia psichologinį diskomfortą, nepasitikėjimą savimi. Nei sportas, nei dieta šiuo atveju nepadeda, nes ją nebūtinai sąlygoja riebalinio audinio sankaupos.
Ginekomastija – tai vyrų krūties pieno liaukos ir poodžio ir/ arba riebalinio sluoksnio išvešėjimas. Priežasčių, kurios gali sąlygoti šį simptomą yra labai daug, pradedant fiziologinėmis dėl hormonų disbalanso (nuo gimimo, išryškėjus paauglystės laikotarpiu, senatvinė), patologinėmis (sutrikus sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijai, atsiradus navikams) ir baigiant vaistų sukeltomis ar kitomis priežastimis.
Diagnozuojant ginekomasiją būtina įvertinti paciento nusiskundimus, remtis objektyviais duomenimis, tyrimais (dažnai atliekama krūtų echoskopija).
Ginekomastija priklausomai nuo liaukos čiuopimosi ir riebalinių sankaupų tūrio skirstoma į tris laipsnius; nustačius jos priežastis ir sudėtingumo laipsnį, skiriamas gydymas – medikamentinis (gydoma liga, kuri sukėlė ginekomastiją) arba chirurginis (šalinamos pieno liaukos ir/arba riebalinis audinys).
Išskiriami trys chirurginio gydymo būdai:
- Esant I-o laipsnio ginekomastijai, šalinamos nedaug padidėjusios pieno liaukos;
- Esant II-o laipsnio ginekomastijai, atliekamas riebalų nusiurbimas nuo krūtinės ląstos kartu su liaukos šalinimu;
- Esant III-io laipsnio ginekomastijai, atliekamas riebalų nusiurbimas, pieno liaukų šalinimas ir odos pertekliaus šalinimas.
Ši operacija nerekomenduojama jaunesniems nei 18 metų pacientams, nes paauglystės metu išryškėjusi ginekomastija, susinormalizavus hormonų kiekiui, gali išnykti savaime.
Priklausomai nuo operacijos apimties, ginekomastijos korekcija gali būti atliekama intraveninėje arba endotrachėjinėje nejautroje ir trukti 1-2 valandas. Po operacijos įprastai pacientai į namus išleidžiami tą pačią dieną. Specialią kompresinę juostą rekomenduojama dėvėti 3-4 savaites, į aktyvią veiklą grįžti po 4-6 savaičių. Po šios operacijos lieka vos pastebimi randeliai.
Galimos komplikacijos: mėlynės, įtraukti speneliai, randėjimas, netolygi krūtinės ląsta dėl nepakankamo riebalų nusiurbimo.
Ginekomastijos korekcijos rezultatai akivaizdūs ir pacientai gali džiaugtis vyriškesne krūtine, patraukliais kontūrais, padidėjusiu pasitikėjimu savimi jau po dviejų mėnesių.
Šios operacijos pavydžių galite rasti mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Moterims, turinčioms įtrauktus krūtų spenelius, ši problema gali būti labai slegianti. 10-20% Pasaulio moterų skundžiasi įtrauktais krūtų speneliais, kurie ne tik sunkina ar daro neįmanomu kūdikio maitinimą krūtimi, bet ir gali būti infekcijos priežastimi bei sukelti estetinį diskomfortą.
Įtrauktų spenelių priežastys gali būti tiek įgimtos (anatomija, įvairūs genetiniai sindromai), tiek įgytos (atsiradusios po maitinimo, dėl traumos, kuri galėjo įtakoti krūties riebalinio audinio nekrozę bei randinio audinio formavimąsi, krūtų ptozė, krūtų piktybinės ligos, krūtų infekcinės ligos, staigus ir didelis svorio netekimas bei kitos). Šie krūtų pakitimai atsiranda dėl per trumpų pieno latakėlių arba per plataus areolės raumens sfinkterio.
Išskiriami trys spenelių inversijos laipsniai:
- I° – kuomet spenelis yra įtrauktas, tačiau lengvai palietus pirštais, jis iškyla į paviršių. Tokiu atveju, kūdikio maitinimas nebūna apribotas;
- II° – speneliai gali būti ištraukiami, bet sunkiau nei pirmuoju atveju. Maitinimas galimas, bet sunkesnis dėl labiau fibrozės pažeistų pieno latakėlių;
- III° – labai įtraukti speneliai, kurie retai ištraukiami į paviršių. Reikalauja operacinio gydymo, nes negalimas kūdikio maitinimas. Šio laipsnio įtraukti speneliai gali sukelti ir niežulį, infekciją.
Įtrauktų spenelių gydymas priklauso nuo spenelių įtraukimo laipsnio. Nechirurginis gydymas apima tokius metodus kaip spenelių pirsingas, specialių vakuuminių trauktukų naudojimas; chirurginio gydymo atveju įtrauktus spenelius gali koreguoti krūtų didinimo operacija implantais arba spenelių korekcijos operacija.
Pastarosios operacijos metu vietinėje arba bendrinėje nejautroje (kaip pageidauja pacientė), atliekama apie 2-3 mm incizija apatiniame viduriniame spenelio poliuje. Labai atsargiai nuo aplinkinių audinių yra atidalinami pieno latakėliai. Vėliau naudojant tirpų siūlą, iš spenelio vidaus, yra suglaudžiamos spenelio sienos. Žaizda susiuvama tirpiu siūlu. Speneliui yra pritaikoma speciali ir individuali longetė, dar dvi savaites palaikanti spenelį ištrauktą iš krūties audinių. Operacijos rezultatas – gražesnis krūties kontūras, nes spenelis fiksuojamas anatominėje ir funkcinėje padėtyje.
Po operacijos rekomenduojama vengti fizinio krūvio viršutinei kūno daliai 4 – 6 savaites, kelias dienas skiriama antibiotikoprofilaktika, jei jaučiamas skausmas – analgetikai. Po dušu praustis leidžiama po 3 dienų, vonioje maudytis po 2 savaičių.
Po operacijos galimos šios komplikacijos – sumažėjęs spenelių jautrumas, apsunkintas maitinimas, infekcija.
Šios operacijos pavyzdžių rasite mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Spenelių hipertrofija tai estetinė problema, kuri sukelia kai kurioms pacientėms psichologinį diskomfortą – sunku pritaikyti drabužius, kurie juos maskuotų, pacientės vengia dėvėti lengvai krentančius, prigludusius rūbus. Šios problemos priežastys gali būti įvairios: paveldimumas, individualios organizmo savybės ar hormonų disbalansas bręstant, gimdymai, menopauzė.
Medicininėje literatūroje įvardijama, kad idealus spenelis yra cilindro formos, 8 mm (normos ribos 6-10 mm) skersmens. Jei spenelis yra didesnis nei 1 cm aukščio ir pločio, diagnozuojama spenelio hipertrofija. Spenelių hipertrofija paprastai būna abipusė – simetriška.
Atliekant spenelių hipertrofijos korekciją, speneliams suteikiama estetiškesnė, proporcinga krūtims forma. Spenelių mažinimas gali būti atliekamas kaip atskira operacija (taikoma vietinė nejautra) arba derinamas su krūtų didinimo, pakėlimo, mažinimo, ar kitomis operacijomis. Dažniausiai speneliai koreguojami atliekant krūtų didinimą implantais, nes implantai spausdami spenelio/ areolės kompleksą iš apačios dar labiau paryškina spenelių hipertrofiją.
Per operaciją, kuri trunka apie 1 val., gali būti mažinamas tiek spenelio aukštis, tiek plotis arba abu kartu. Prieš operaciją pažymimas šalintinos odos kiekis odos, tokiu būdu per daug nesumažinant spenelių. Pieno latakėliai nėra pažeidžiami, todėl maitinimo funkcija nepakenkiama.
Po spenelių mažinimo korekcijos vidutinis fizinis krūvis ribojamas kelias dienas, praustis po dušu galima kitą dieną, maudytis vonioje – po 3 dienų.
Po operacijos randų praktiškai nelieka, jie labai sunkiai pastebimi, jautrumas nepakinta, o pacientės gali džiaugtis estetiškesne spenelių forma.
Šios operacijos pavyzdžių rasite mūsų klinikos atliktų darbų galerijoje.
Laikui bėgant moterims, turinčioms krūtų implantus, kyla įvairiausių minčių – arba jų netenkina esanti krūtų išvaizda, kuri laikui bėgant pasikeitė po pirmosios operacijos, ar saugumo sumetimais atsiranda noras pasikeisti implantus, talpintus prieš daugelį metų (implantų gamintojai rekomenduoja keisti implantus po 10 metų, bet tai nėra privaloma).
Kartais atlikti implantų išėmimo ar pakeitimo operaciją pastūmėja ir nenumatyti implantų ar organizmo pakitimai. Dažniausiai implantai išimami ar keičiami dėl šių priežasčių:
– implanto plyšimas ar implanto turinio ištekėjimas. Jei fiziologiniu tirpalu užpildytų implantų turinys išteka, krūtinė pastebimai sumažėja ir subliūkšta (mūsų klinikoje fiziologiniu tirpalu užpildyti implantai nenaudojami). Silikono pratekėjimas nėra akivaizdžiai pastebimas ir gali būti nustatomas tik atliekant mamogramą ar magnetinio rezonanso tyrimą.
– kapsulės kontraktrūra. Organizmas atpažįsta implantą kaip svetimkūnį, aplink jį formuojasi randinis audinys – apvalkalas. Kartais šis apvalkalas dėl neaiškių priežasčių sustorėja ir tai vadinama kapsulės kontraktūra. Jam susidarius pacientės jaučia skausmą, krūtis tampa kieta, tarsi „medinė“, įgauna nenatūralią formą.
– krūties formos ar dydžio pasikeitimas dėl infekcijos ar kraujavimo.
Krūtų implantų išėmimas ar pakeitimas yra paprastesnė operacija nei krūtų didinimas, nes „ložės“ implantams jau yra suformuotos. Po operacijos pacientės gali jausti nedidelį diskomfortą. Kaip ir krūtų didinimo operacija, taip ir krūtų implantų išėmimas ar krūtų implantų pakeitimas atliekami bendrinėje nejautroje ir trunka 1-2 valandas. Jei pacientės po operacijos jaučiasi gerai, vakare išleidžiamos į namus.
Kaip ir atliekant bet kokią operaciją, taip ir atliekant krūtų implantų išėmimo ar pakeitimo operaciją, yra nedidelė komplikacijų rizika. Nors komplikacijos tikrai retos, bet galima infekcija, nepageidaujama reakcija į anesteziją, kraujavimas, nevisiškai patenkinamas estetinis vaizdas. Svarbu paminėti, jeigu implantas buvo plyšęs ir silikono gelis ištekėjo į aplinkinius audinius, nėra garantijos, kad visas ištekėjęs implanto turinys bus pašalintas.
Po minėtos operacijos gali likti šiek tiek ilgesnis randas nei po pirminės operacijos, taip pat gali pasikeisti ar sumažėti krūtų jautrumas. Po krūtų implantų išėmimo ar pakeitimo nėra įmanoma visiškai tiksliai numatyti pooperacinės krūtų formos.
Pastaruoju metu spaudoje pasirodo vis daugiau pranešimų apie prancūzų kompanijos Poly Implant Prosthese (PIP) gamintus implantus. Nors teigiama, kad PIP kompanijos gaminti silikono gelio implantai nedidina vėžio rizikos ir moterims nėra būtina juos pasikeisti, patikimi šaltiniai pabrėžia: „Šių implantų plyšimo rizika žymiai didesnė, todėl gali atsirasti moterų, kurios nuspręs pasikeisti implantus, kol taip neatsitiko; kitos reguliariai kreipsis į gydytojus apžiūroms.“ (Douglas McGeorge, plastikos chirurgas, buvęs Britų estetinės plastinės chirurgijos asociacijos prezidentas. Prieiga per internetą: http://www.bbc.co.uk/news/health-16280458). Prancūzijos vyriausybė informuoja, kad PIP implantai buvo gaminami iš pramoninio silikono, kuris implantui plyšus greičiau išteka į audinius, ir pataria moterims pasikeisti į naujus sertifikuotus implantus.
Mūsų klinikos istorijoje niekada nebuvo naudojami prancūzų gamintojo PIP – Poly Implant Prothese implantai; krūtų padidinimo operacijos atliekamos naudojant sertifikuotus ir pripažintus silikono geliu užpildytus Polytech ir Motiva implantus.
Nemažai moterų norėtų sumažinti riebalų kiekį ant pilvo, juosmens, kojų, ir tuo pačiu turėti didesnes ir patrauklesnes krūtis. Dabar tai tampa realybe. Riebalų persodinimo operacijos atliekamos jau nuo 1895 m., tačiau speciali technika ir metodika ištobulinta tik 1995 m., o paskutiniu metu vis populiarėja riebalų persodinimo į krūtis operacijos, kurių metu gali būti padidinamos krūtys, pagerinamas rezultatas po krūtų pakėlimo (mastopeksijos) arba palyginami krūtų kraštai po jų didinimo implantais (esant implanto krašto vizualiniam kontūravimuisi, platesniam tarpkrūčiui, nedidelei asimetrijai, čiuopiantis implantams).
Operacijos rezultatai – ypač natūralus estetinis vaizdas išvengiant implantų ir tuo pačiu pakoreguojant kitas kūno sritis.
Krūtų didinimas naudojant šią metodiką užtrunka gerokai ilgiau nei paprastas krūtų didinimas implantais, nes ši operacija susideda iš kelių etapų: liposukcijos (riebalų paėmimo), jų paruošimo ir persodinimo. Riebalų paėmimas atliekamas rankomis siekiant nesužaloti riebalinių ląstelių. Nusiurbti riebalai yra specialiai ruošiami plaunant ar centrifuguojant (nuo jų atskiriamos visos pašalinės medžiagos: kraujas, anesteziniai skysčiai, riebiosios rūgštys ir kt.). Paruošti transplantacijai riebalai per nedideles angeles odoje, naudojant specialias kaniules, patalpinami į krūtis minimaliomis injekcijomis keliuose sluoksniuose. Dalis persodintų riebalinių ląstelių neprigyja, todėl operacijos metu visuomet yra daroma hiperkorekcija. Maksimaliam estetiniam rezultatui pasiekti paprastai reikia 2-3 operacijų.
Tokia operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir įprastai trunka apie 3 valandas. Pooperacinis laikotarpis nėra ilgas, jį truputį sunkina mėlynės ir patinimai. Aktyvesnę fizinę veiklą galima tęsti po 2-3 savaičių.
Jeigu moteris yra liekno kūno sudėjimo, gali nepakakti riebalinio audinio persodinimui. Tokiu atveju lieka krūtų formos korekcijos implantais galimybė.
Operacijos pavyzdžius galite peržiūrėti mūsų atliktų darbų galerijoje.
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie riebalų persodinimą galite rasti DUK skiltyje.
Tai yra viena iš mėgstamiausių gydytojo Martyno Norkaus operacijų, nes po šių operacijų žymiai palengvėja operuotų moterų gyvenimas ir krūtinė tampa proporcinga moters kūno sudėjimui.
Moterys dėl didelių, sunkių krūtų gali kentėti dėl nugaros, kaklo skausmo, įveržimų ant pečių nuo liemenėlės, skausmo krūtyse, iššutimo po jomis ar dėl krūtų asimetrijos. Kai kurios moterys jaučia ir didelį psichologinį diskomfortą. Kai kada atletinio sudėjimo, aktyviai sportuojančios moterys, bandančios sumažinti kūno svorį, susiduria su problema dėl didelių krūtų. Krūtų sumažinimo operacija gali sumažinti ar visai pašalinti šias problemas.
Per operaciją pašalinamas odos, krūtų audinio perteklius ir suformuojamos mažesnės, pacientei patrauklesnės krūtys. Operacija atliekama klinikoje bendrinėje anestezijoje. Per operaciją pašalinamas odos ir krūties audinio perteklius, o spenelis ir areolė grąžinami į anatominę padėtį. Pjūvius plastikos chirurgas suprojektuoja taip, kad randas lieka aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Šie randai nematomi dėvint liemenėlę, o bėgant laikui tampa vis mažiau pastebimi. Po operacijos gali būti paliekamas drenas, kuris pašalinamas po kelių dienų. Pacientė gali atsikelti iš lovos tą pačią dieną, o išvykti į namus jau kitą dieną. Siūlės pašalinamos per pirmas dvi savaites.
Galimos komplikacijos: kraujavimas, infekcija, gijimo sutrikimai ar ryškesnių randų susiformavimas. Nors dedamos visos pastangos siekiant suteikti krūtims natūralią formą ir simetriškumą, kartais gali likti mažų trūkumų jų formoje ar spenelio/areolės pozicijoje. Kadangi per operaciją spenelis iš dalies atskiriamas nuo aplinkinio krūties audinio dalinai sutrikdant inervaciją pacientėms sumažėja spenelio jautrumas, kuris laikui bėgant gerėja. Dėl analogiškos priežasties pacientėms gali sutrikti laktacijos funkcija, ypač jeigu mažinamos labai didelės krūtys.
Pacientės dažniausiai teigiamai vertina sumažėjusias krūtis ir būna patenkintos operacijos rezultatu.
Ši operacija pagal pjūvius labai panaši į krūtų pakėlimą. Pagrindinis skirtumas yra, kad per šią operaciją pašalinamas krūties audinio perteklius. | ||
Atliekamas pjūvis virš spenelio, jis pakeliamas į reikiamą aukštį ir pašalinamas krūties audinio perteklius, kad krūtys sumažėtų iki moters pageidaujamo dydžio. | ||
Krūties audinys ir oda susiuvama suteikiant krūčiai naują formą, kuri yra estetiškesnė ir proporcingesnė moters kūnui. | ||
Randai bus matomi visada, tačiau per metus jų spalva beveik susilygina su gretima oda. | ||
Rando ilgis priklauso nuo pašalinto krūties audinio ir odos kiekio. Rando forma primena apverstą T raidę, kur horizontalus randas slepiasi raukšlėje po krūtimi. Operacijos planą galėsite aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją. |
Operacijos pavyzdžiai mūsų atliktų darbų galerijoje.
Nukarusios krūtys moterims gali atsirasti po gimdymo, svorio netekimo ar vykstant senėjimo procesui. Bėgant laikui sumažėja odos stangrumas, degeneruoja krūties liaukinis ir riebalinis audiniai, dėl ko krūtys nukara žemyn ir praranda jaunatvišką formą. Šią deformaciją galima koreguoti atliekant krūtų pakėlimo operaciją. Pacientės operuojamos bendrinėje nejautroje. Operacija trunka iki 3 valandų. Per krūties pakėlimo operaciją plastikos chirurgas pakeičia spenelio ir areolės vietą, juos pakeldamas į viršų, ir pašalina odos perteklių iš krūties apačios. Susiuvant žaizdą krūties kontūras pakyla į aukštesnę poziciją suteikdamas jai jaunatviškesnę formą. Jeigu krūtų tūris mažas ir pacientė pageidauja tos pačios operacijos metu ir jų padidinimo, tuomet po krūtinės raumeniu patalpinami krūtų implantai, kurie suteikia pacientei norimą krūtų dydį ir formą. Detali operacijos taktika aptariama su moterimi per konsultacijas prieš operaciją.
Pacientės dažniausiai kitą dieną gali išvykti į namus. Ribota veikla galima užsiimti jau kitą dieną po operacijos, o normalus darbingumas sugrįžta po 3-4 savaičių. Po operacijos skiriami antibiotikai ir nuskausminantys vaistai. Siūlai ištraukiami po 1-2 savaičių.
Jeigu krūtys labai nukarusios, tuomet randai būna panašūs kaip ir po krūtų mažinimo operacijos. Nedaug nukarusios krūtys sąlygoja mažesnius pooperacinius randus.
Galimos komplikacijos: kraujavimas, infekcija, spenelio jautrumo sumažėjimas, ryškesni randai ir gijimo sulėtėjimas. Kai kurioms pacientėms gali prireikti pakartotinės operacijos dėl minimalių krūties formos ar dydžio, spenelio pozicijos nelygumų. Po nedidelės apimties krūtų pakėlimo operacijos pacientės dažniausiai gali maitinti krūtimi.
Operacijos pavyzdžius galite peržiūrėti mūsų atliktų darbų galerijoje.
Pasibaigus gijimo laikotarpiui daugelis pacienčių pastebi, kad jų krūtys tampa patrauklesnės ir jaunatviškesnės formos.
Spenelis yra žemiau krūties raukšlės. Per šią operaciją spenelis pakeliamas aukštyn į reikiamą aukštį. Kartais reikalingas ir implantas, norint papildyti viršutinį krūties polių. | ||
Atliekamas pjūvis virš spenelio ir jis pakeliamas į reikiamą aukštį. | ||
Oda susiuvama suteikiant krūčiai jaunatviškesnę ir pilnesnę formą. | ||
Randai bus matomi visada, tačiau per metus jų spalva beveik susilygina su gretima oda. | ||
Randų ilgis priklauso nuo pašalintos odos kiekio. Jeigu būna didelis odos perteklius, tada būna ne tik vertikalus randas, bet atsiranda ir horizontalus randas raukšlėje po krūtimi. Operacijos planą galėsite aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją. |
Krūtų didinimo operacija ne tik padidinamos krūtys, bet gali būti pakeičiama ir jų forma, jeigu jos yra nusileidusios, kas dažniausiai atsitinka krūtimi maitinusioms mamoms. Krūtų padidinimo operacija atliekama, kai moteris pageidauja didesnių krūtų, nori sugrąžinti iki nėštumo buvusį krūtų dydį ar sumažinti asimetriją dėl skirtingo jų dydžio. Jeigu krūtys žymiai nukarusios, tos pačios operacijos metu galima atlikti ir krūtų padidinimo, ir krūtų pakėlimo operaciją (mastopeksija).
Besinaudodamos išsamiausia Lietuvoje krūtų didinimo operacijos pavyzdžių fotogalerija, pacientės gali geriau įsivaizduoti operacijos rezultatus, išsklaidyti kylančias abejones bei apsispręsti gydymui.
Per konsultaciją plastikos chirurgas įvertins krūties ir jos odos struktūrą, išmatuos atstumus, reikalingus implantui bei liemenėlei parinkti, paaiškins tinkamiausią operacijos būdą ir kurioje vietoje patalpins implantus (po didžiuoju krūtinės raumeniu ar po krūties liauka). Implantai gali skirtis pagal savo formą (apvalūs arba anatominiai), paviršiaus lygumą (lygūs arba tekstūriniai) ir tūrį. Sekdami mokslinių tyrimų rezultatais ir besikeičiančiais pacienčių poreikiais, implantų gamintojai pradėjo gaminti dvigubo žele sluoksnio implantus. Pagrindiniai šių implantų privalumai – pagaminti iš dviejų skirtingo standumo silikono sluoksnių (išorinis sluoksnis – stangresnis, suteikiantis ir palaikantis krūtinės estetišką formą, apatinis – minkštesnis todėl krūtinė čiuopiasi labai natūraliai), nuožulnūs kraštai, kurie neleidžia matytis implanto kontūrui. Šios visos implantų charakteristikos padeda implantams suformuoti labai natūralią krūtų formą net ir labai lieknoms moterims. Taip pat šie implantai labai sėkmingai koreguoja nusileidusias, tubuliarines krūtis, yra naudojami atliekant rekonstrukcines krūtų operacijas.
Krūtų padidinimo operacijos atliekamos naudojant sertifikuotus ir pripažintus silikono geliu užpildytus Motiva, Polytech ir kitus implantus.
Krūtų didinimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka 1-2 valandas. Pjūvis gali būti daromas odos raukšlėje po krūtimi arba aplink areolę, jeigu ji yra pakankamo dydžio. Padarius pjūvį paruošiama vieta implantui po krūtinės raumeniu arba po pieno liauka priklausomai nuo pasirinktos ir su paciente prieš operaciją aptartos taktikos. Implanto viršūnė sulygiuojama su spenelio projekcija ir implanto ložės drenuojamos. Žaizda susiuvama poodyje tirpstančiais siūlais, o odoje netirpstančiais arba taip pat tirpstančiais siūlais.
Po krūtų didinimo operacijos pacientes išleidžiame tą pačią dieną arba rekomenduojame praleisti vieną naktį mūsų klinikoje medicinos sesers priežiūroje. Išleidžiant paaiškiname žaizdų priežiūrą ir pooperacinį režimą. Aktyvesnė fizinė veikla apribojama 4-6 savaites. Randų kietumas ir rausvumas trunka apie 6 savaites, o vėliau jie pradeda blukti.
Nors krūtų didinimas ir nėra labai sudėtinga operacija, tačiau ji vistiek susijusi su rizika. Kaip ir po visų operacijų gali būti kraujavimas, kuris gali sukelti audinių patinimą, o retais atvejais netgi prireikti revizijos. Infekcija – labai retas reiškinys. Kai kada gali išsivystyti implantą gaubiančios kapsulės kontraktūra, dėl ko vėliau gali prireikti pakartotinės operacijos. Po krūtų didinimo gali sumažėti arba padidėti spenelio jautrumas. Implantas plyšta labai retai ir visada gali būti pakeistas kitu. Jeigu taip atsitiktų, implantus gaminanti firma jį suteiktų pacientei nemokamai. Po krūtų padidinimo operacijos šiek tiek sudėtingiau vertinti mamogramas, tačiau tyrimais neįrodyta, kad implantai gali sukelti vėžį. Taip pat nėra mokslinių įrodymų, kad implantai sutrikdo maitinimą krūtimi, vaisingumą ar nėštumą.
Daugelis moterų po šios operacijos lieka patenkintos rezultatu, džiaugiasi jaunatviškesne krūtinės forma ir labiau pasitiki savimi.
Pjūvis gali būti atliekamas po krūtimi arba aplink areolę jeigu ji yra pakankamo dydžio. | ||
Implantui paruošiama ložė virš arba po raumeniu priklausomai nuo anatominių krūties aplinkybių. | ||
Svarbu parinkti tinkamo dydžio implantus pagal pacientės pageidavimus ir anatomines aplinkybes, kad moters krūtinė atrodytų proporcingai su kūnu. |
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų didinimo operacijas galite rasti DUK skiltyje, o darbų pavyzdžius darbų galerijoje.
Krūtys visuomet buvo laikomos moteriškumo simboliu. Tai patvirtina pasaulio plastinių operacijų statistika ir menas, kuriame dažnai vaizduojama ši kūno sritis.
Atsižvelgiant į pacientų poreikius klinikoje atliekamos šios operacijos:
- Krūtų didinimas
- Krūtų pakėlimas
- Krūtų sumažinimas
- Krūtų formos korekcija riebalų persodinimu
- Krūtų implantų keitimas
- Krūtų spenelių mažinimas
- Įtrauktų spenelių korekcija
- Ginekomastijos korekcija (vyrams)
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie plastines krūtų operacijas galite rasti DUK skiltyje.
Plačią mūsų klinikoje atliktų krūtų operacijų pavyzdžių galeriją rasite čia.